Ruumikujundus

20180517_154920
makett1
makett2
tunnel
Ruumikujundus avapilt

Ruumikujundus eriala on üks neljast kujunduskunsti õppekava eriala suundadest. Kujunduskunsti õppekava on tsükliõppe õppekava, mis on orienteeritud eelkõige isikutele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö/pere kõrvalt ning/või kes elavad Eesti kaugemates regioonides. Osakoormusega tsükliõpe annab kauaoodatud võimaluse õpinguteks ka väljapool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.

Ruumikujunduse eriala tegeleb inimeste käitumise uurimisega ruumikontekstis, ruumi analüüsimisega, ruumi loomisega ning detailide ja materjalidega selles. Isiksuste kujundamisega, kes on võimelised iseseisvalt, loovalt ning vastutustundlikult selles valdkonnas tegutsema. Õppejõud Kunstiakadeemias on loomeisikud, kes on nõudlikud ja innustavad üliõpilasi pühenduma õppetööle ning kasutavad iga võimalust noortega koos luua, areneda ja avastada.  Lõpetatakse ruumikujunduse eriala, kuid tööle hakkab isiksus, kes on kujunenud Eesti Kunstiakadeemias õppides ja seda läbinud palju kihilisemas kultuurikontekstis kui vaid erialane ettevalmistus.

Õppekava on osakoormus õppekava ja on tasuline.
Õppemaks: 2300 EUR õppeaasta

Uudised ja sündmused

Nautica (1)

Nautica keskusesse püstitati EKA tudengite disainitud jõulupuu

Alates tänasest ootab Nautica ostukeskuse külastajaid EKA tudengite poolt disainitud unikaalne jõulupuu nimega „Kummituskuusk“. Keskuse aatriumisse püstitatud puu kõrguseks 7,3 meetrit ja laiuseks 5 meetrit ning see on valmistatud pooleldi läbipaistvast kangast, millele on omakorda trükitud kuusekujutis. Installatsiooni täiendavad ligi 12-meetrine mahalaotatud varjukleebis ning spetsiaalne ...
2013.Kallaste.PhD.esikaas

Kadri Kallaste “Preservation of Wallpapers as Parts of Interiors. Addressing Issues of Wallpaper Conservation on the Basis of Projects Carried Out in Austria, Estonia and Romania” (Dissertationes 14)

Kadri Kallaste doktoritöö keskendub ajalooliste tapeetide säilitamisele nende algses asukohas tervikliku interjööri osana ning selleks vajaliku metodoloogia väljatöötamisele. Teema valik on eelkõige tingitud murettekitavast olukorrast Eestis, kuid töö tulemus on rakendatav ka laiemalt. Uurimuse eesmärgiks oli töötada välja juhised, mis võimaldaksid säilitada suuremat hulka ajaloolisi tapeete ...

Lisainfo

Maarja Valk-Falk
ruumikujunduse eriala juht
maarja.valk-falk@artun.ee
telefon: 626 7103
Põhja puiestee 7, D404