Portfooliod

Valik osakonna viimaste aastate märkimisväärsematest portfooliotest, millega lähemalt tutvust teha.

Laura-Maria Vahimets 2023

Struktuuride loomine ja värvide valimine peenetel lõngadel on võimaldanud minu visuaalid materjalikeelde tõlkida, andes neile veelgi tugevamalt tajutava vormi. Materjalide tundma õppimine ja nende loomine on õpetanud mind mõistma ka tekstiili maailma printsiipe üldiselt, mis on muutnud mind ümbritsevaga ühendatumaks. Tutvu portfoolioga SIIN.

Marin Nooni 2023

Marin on mitmekülgne ja ühiskondlikult aktiivne tekstiilikunstnik ja -disainer. Tema looming näitab nii probleemikesksed kui kontseptuaalseid lahendusi, milles läbivateks teemadeks on loodus ja elukeskkond, nende võimalused ja probleemid. Samal ajal kutsub ta arutlema tekstiili muutuvate rollide teemadel. Tutvu portfoolioga SIIN.

Liisa Torsus 2022


Oma tüviteemad läbi õpingute: etnograafia, loodus ja jätkusuutlikkus. Liisa praktilised lahendused ühendavad näiteks kirjatarkuse ja seentega värvimise; muinasusundi ja digitrüki mustrid; piimapakendid ja vihmakeebid. Tutvu portfoolioga SIIN.

Juulia Aleksandra Mikson 2021


Omanäoline, julge, mänguline lahendus. Vahetusõpingud Küprosel (Frederick University).
Portfoolio leiab SIIT.

Kaie Böning 2020


Hea isikupärane tervik. Vahetusõpingud Rootsis Göteborgi Ülikoolis (University of Gothenburg HDK). Portfoolio leiab SIIT.

Katarina Kruus 2019

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on Katariina-Kruus-827x600.png


Projektide valik mustridisainist 3Dprindi ja vetikatest materjalideni. Vahetusõpingud Israelis (Shenkar College of Engineering). Portfoolio leiab SIIT.

Liina Leo 2018


Traditsiooniliste tekstiilitehnikate kombineerimine moodsa disainiga. Vahetusõpingud Weißensee Kunsthochschule Berlin tekstiili- ja pinnadisaini erialal. Enda algatuslik ERKI moeshow projekt Opacity annab ülevaate tehnikatest, mida on võimalik meie töökodades teha. Portfoolio leiab SIIT.

Ingrid Helena Pajo 2018


Kontseptuaalne ja protsessikeskne autoriks, kes otsib new wave esteetikas ürgseid juuri. Väga veenev esitlus protsessist ja lõpptulemusest nii sõnas kui pildis. Vahetusaasta Itaalias Accademia di belle arti di Roma (vabad kunstid) ja praktika värvali ja siidiussikasvataja juures. Portfoolio leiab SIIT.

Svetlana Todurova 2016


EKA preemia 2016 aasta parima portfoolio eest. Lisaks õppetööna valminud töödele iseseisvalt teostatud erinevad viltimisprojektid. Portfoolio leiab SIIT.