Tööstusdisaini suund

DSC08950
Lauri Visnapuu, Lounge Chair, 2019. Juhendajad: Aap Piho.
Esimese kursuse tudeng Kaspar Timm tegemas jooniseid Erialaprojekt 2 raames 2019. aasta märtsis.
Aines Graafilise disaini alused 2019. aasta aprillis valminud esimese kursuse tudengi Hanna-Liisa Haukka plakat, mis kujutab Eraialaprojekt 2 aine raames valminud elektriliikurit.
Kolmanda kursuse VR töötuba jaanuaris 2019.
Esimese kursuse tudengi Kaspar Timmi elektriliikuri makett aines Erialaprojekt 2 valminud mai 2019.
Teise kursuse tudeng Mihkel Arold esitamas oma tooli aines Mööblidisain, mai 20129.
Teise kursuse Valgustite aine hindamine jaanuris 2019.
Teise kursuse Valgustite aine hindamine jaanuris 2019.

Tööstusdisaini valdkond on mitmekesine ning hõlmab tööd erinevate materjalide ja tehnoloogiatega. Erinevalt digitootedisainerist teevad tööstusdisainerid palju käelist tööd, ideid maketeeritakse ja ehitatakse prototüüpe. Selleks peab oskama visandada, valdama 3D-projekteerimist ja tundma kaasaegse tehnika võimalusi.

Valdkonna teevad põnevaks mitmed hiljutised tehnoloogilised läbimurded. Näiteks seoses isejuhtivate sõidukite laiema levikuga on tekkinud võimalus kujundada nii uut tüüpi sõidukeid kui ka visiooni tuleviku transpordist. Samuti vajavad iseloomu ja välist vormi kõik värkvõrgu (Internet of Things) seadmed ja robotid. Tööstusdisaineri töö on vaheldusrikas ja viib ta kokku erinevate eluvaldkondadega: näiteks spordivahendite loomiseks tuleb süüvida sportlaste maailma, järgmise ülesande täitmiseks võib disaineril aga tarvis olla hoopiski kiirabibrigaadi töövarjuks käia.

Disainerid, kelle süda kuulub vormi ja värvi esteetikale, saavad keskenduda kaasaegsete tarbeesemete kujundamisele. Eesti esemelist kultuuri viivad edasi mitmed meie lõpetajad, kes on loonud oma brändi või töötavad tootmisettevõtetes, näiteks Raili Keiv omanimelises stuudios, Argo Tamm Softrendis, Lauri Hirvesaar Cleveronis, Ragnar Plinkner Milremis, Markus Marks omaloodud ettevõttes Bold Tuesday jt. 

Programm

Tööstus- ja digitootedisaini BA õppekaval toimub õpe esimesel aastal mõlemal suunal ühiselt. Pärast esimese aasta lõppu saab tudeng spetsialiseeruda. Kõige olulisem aine õppekavas on erialaprojekt, mille raames õpitakse päris disaineritööle sarnases stuudioformaadis ning igal semestril tehakse üks-kaks niisugust toote või tooteseeria kavandamise  projekti. Paljud erialaprojektid toimuvad koostöös ettevõtetega. Luuakse tooteid erinevatele sihtrühmadele ning õpitakse projekteerima mitmesugustest materjalidest ja tehnoloogiatest lähtudes. Tööstusdisaini tudengid saavad oma ideede teostamiseks kasutada kõiki EKA töökodasid ja tehnoloogiad, alates klaasipuhumisest kuni virtuaalreaalsuses prototüüpimiseni.

Suur osa meie tudengitest õpib vähemalt ühe semestri välismaal või viibib praktikal mõnes välismaises disainibüroos.

Kellena saab töötada?

Tööstusdisaini eriala lõpetajad leiavad tööd mööblidisaineri, tööstusdisaineri, pakendidisainer, visualiseerija (3D), modelleerija (3D), disainer-ettevõtja, keskkonnadisaineri või disainijuhina.

 

Tutvu meie tegemistega Instagramis ja Facebookis

Lisainfo

VAATA ÕPPEKAVA