Erialaprojekt “Väikeehitis” 2019 / RÜHT

Laavud "RÜHT" Noku lõkkeplatsil, foto: Renee Altrov

RÜHT on mitmeotstarbeline laavu, mis pakub vihma- ja tuulevarju ning kuiva küljealust ööbijale, piknikupaika ja mõnusat venitust matkalt saabujale. RÜHI inspiratsiooniks oli langenud puu, millel pikutamine lõdvestas seljalihaseid ja millelt avanev vaade taevasse pakkus väsinud pilgule puhkust pilvedel. RÜHT on moodul-laavu: mitmekesi koos saab neist igale matkaplatsile sobiva ansambli kombineerida.

RÜHT töötati välja EKA sisearhitektuuri osakonna esmakursuslaste iga-aastase erialaprojekti “Väikeehitis” raames, mis tegeles viis aastat järjest Eesti metsade matkataristu problemaatikaga, püüdes rajada RMK hallatavatele puhkeplatsidele varjualuseid, vaatetorne ja muid objekte, mis oleksid kasutajasõbralikud, praktilised, ning kaasaegse disaini vaatenurgast hästi läbi mõeldud ja inspireerivad.

Varem on RMK, Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna ja arhitektuuribüroo b210 koostöös valminud puhkeobjekt SILD Aegviidus, vaatetorn TREPP Tuhus, vaatetorn VARI Emajõe Suursoos, ujuvsaun VALA Soomaal ja metsakõlakojad RUUP Pähnis. 

Kontseptsioon ja teostus EKA sisearhitektuuri osakonna 2019. aasta 1. kursus:

Germo Ausin, Silvia Ingver, Sanna-Betty Jaanimaa, Marie Jõgi, Regina Kaasik, Ann-Katriin Kelder, Elin Kenzie Kornav, Kertu Kuusemets, Katerina Laansoo, Kristiina Püü, Celine-Cathy Raaga, Hannele Saagpakk, Grete-Loviis Saar, Loviise Talvaru, Linda-Maria Urke, Mirell Ülle.

Juhendajad: Aet Ader, Mari Hunt, Kadri Klementi, Karin Tõugu (arhitektuuribüroo b210)

Konsultandid: Avo Tragel, Päär-Joonap Keedus

Insener: Peter Stumbur

Partner: RMK

Fotod: Renee Altrov, juuni 2020

IMG_9098
IMG_9109
IMG_9183
IMG_9222
IMG_9231
IMG_9292
IMG_9324
IMG_9340
IMG_9347
IMG_9350
IMG_9354
IMG_9399
IMG_9424
Laavud "RÜHT" Noku lõkkeplatsil, juuni 2020. Fotod: Renee Altrov
Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud