ERKI Moeshow 2021 korraldamisest

Susanna Belinda Kõgeli kollektsioon “Portree”, Arnaud Lafeuillade' foto

28. augustist, 2021 jäi taas seljataha üks meelierutav Kunstiakadeemia sündmus, ERKI Moeshow 2021.

EKA tudengitest korraldusmeeskond sai taas hakkama ühe võimsa showga, mis kulmineerus ERKI Moeshow 2021 võitja väljakuulutamisega. Žürii otsuse kohaselt pälvis esikoha Karin Kreek kollektsiooniga “Deforested Lives / The Sacrifice”. Teisele kohale tuli Kärolin Raadik, kollektsiooniga ‘’Nagu sukk ja saabas’’. Kolmanda koha võitis Karl-Christoph Rebane, kollektsiooniga ‘’Saving Light for Later’’. Rühmitus Dassemperdepot pälvis Ajakirja Säde eriauhinna, oma meeldejääva showga ‘’You Have Only One Minute’’.

Tänaseni veel ERKI Moeshow nime kandva sündmuse traditsioon ulatub tagasi 40. aasta tagusesse aega. Esimene moeshow toimus 1982. aasta 8. mail, ERKI tudengipeo eeskavana. Tollal ei olnud Tallinnas klubisid nagu praegu – ülikooli pidu oli noorte kokkusaamise koht ning ERKI peod olid üle linna tuntud. Tolle aja moekateedri viie-kuueliikmeline show algatajate punt pani pead kokku, et ürituse plaan luua, appi tulid tekstiilitudengid ja mõte moeshowst nakatas ka kõikide teiste kateedrite tudengeid. Nii kõlab lühikokkuvõte ERKI Moeshow saamisloost. 

Plaani küpseks saamise hetkest kuni showni võis kuluda vaid nädal. Nii ta sündis ja on ajapikku kujunenud meie kooli traditsiooniliseks sündmuseks. Läbi aegade on korraldamises olnud ka pikem paus, vaid selleks, et taas ellukord ärgata ning aina suurejoonelisemaks kasvada. Nii on kasvanud nii tohutu publikuhuvi, meediakajastused, eeldused- kui ootused ERKI Moeshow korraldusmeeskonnale.

Kuidas sünnib üks ERKI Moeshow?

Igal sügissemestril on Kunstiakadeemia tudengitel võimalus registreeruda vabaainesse ERKI Moeshow korraldus I osa ja jätkata kevadsemestril sama vabaainega, ERKI Moeshow korraldus II osa. Õppeainesse registreerunud tudengitest moodustubki igal aastal ERKI korraldusmeeskond. Samuti saab sellest meeskonnast välja kasvada peakorraldaja

ERKI Moeshow sobib kindlasti just nendele EKA tudengitele, kes soovivad “kasvada” läbi kogemuse, kes ei karda tööd ja kellele meeldib ning sobib meeskonnatöö – koos toimetamine ja aktiivne suhtlemine on ühise eesmärgi suunas liikumine.

Kes olid aga äsja aset leidnud ERKI Moeshow 2021 korraldamise taga ja kuidas sündis viimane show? 

ERKI meeskonna koosseis kevadise arvestuse läbimise hetkel oli 21 liikmeline. Moeshow korraldamine Patarei Merekindluse müüride vahel paiknevates tuulistes ja väga tolmustes ruumides, oli omaette väljakutse kogu tiimile. Kahel viimasel aastal, Covid-19 ohtude ja piirangutega seotult, on moeshow korraldamise periood kujunenud pikemaks kui varasemalt, mis tähendab, et kolm suvekuud kulusid tudengitest meeskonnal ERKI tegemiseks ning neil tuli hakkama saada isiklike vajaduste, töölkäimiste, puhkuse planeerimise ja ka kooli praktikate ajastamisega.  Kahjuks elame keerulisel ajal ning igaühte võib murda ka haigestumine. Seetõttu jäi ka korraldusmeeskonna koosseis mõnevõrra kesisemaks. Hoolimata koosseisu vähenemisest toodi publiku ette vägev uus ERKI Moeshow.

Kiidan ja toon siinkohal esile eriti silma paistnud ja kohapeal aktiivselt tegutsenud meeskonnaliikmeid:
Maria Helena Laving, Merilyn Lempu, Victoria Truuvert, Anastassia Makarova, Elisa Margot Winter, Anu Kadri Uustalu, Mia Maripuu, Merili Põllu, Laura Liis Vilbiks, Paula Timberg, Johanna Raudsepp, Birgit Kala, Maria Tesla, Viivika Tiirik, Arina Jegorova ja ERKI Moeshow 2021 peakorraldaja Cristopher Siniväli.

Suur kummardus ja tänu kõigile meeskonnaliikmete sõpradele ja sugulastele, kes tulid sõna otseses mõttes appi nii asju tassima, ehitama ja koristama!

Karin Kiigemägi
ERKI Moeshow õppeaine juhendaja ja programmi juht

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

ERKI Moeshow