ERKI Moeshow

Karl-Cristoph Rebase kollektsioon 2019. aasta ERKI-l. Foto: Arnaud Laufeuillade

2020. aasta konkurss on avatud!

Kunstiakadeemia tudengid toovad tuleval kevadel taas publiku ette Eesti suurima moeürituse, mis julgustab noori moeloojaid oma ainukordset loomingut avalikkusele esitlema. ERKI Moeshow ootab konkursil osalemiseks 16. märtsini 2020 ambitsioonikate disainiideedega kavandeid!

Kollektsioonil võib olla nii üks kui ka mitu autorit ning osaleda saavad loomeinimesed, kes on lõpetanud keskkooli ning on hetkel registreeritud ülikooli/ametikooli tudengi või õpilasena. Lisaks võimaldab ERKI Moeshow reglement kandideerida ka neil, kes on oma õpingud lõpetanud viimase kolme aasta jooksul.

Kavandite esitamise tähtaeg on 16. märts 2020 kell 19.00. Tööd tuleb tuua Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse valvelauda või saata need postiga aadressile Põhja puiestee 7. Moeshow-le pääsenutega võetakse ühendust sellele järgneva nädala jooksul. Moeshow toimub 23. mail 2020.

ERKI 2020 konkursi reglement: artun.ee/erki-reglement
ERKI koduleht: artun.ee/erki
ERKI Facebookis ja Instagramis
#ERKIMoeshow

Uudised ja sündmused

LAFEUILLADE_4436

ERKI Moeshow kuulutab välja konkursi tuleviku moeloojate leidmiseks

Kunstiakadeemia tudengid toovad tuleval kevadel taas publiku ette Eesti suurima moeürituse, mis julgustab noori moeloojaid oma ainukordset loomingut avalikkuse ette tooma. ERKI Moeshow ootab konkursil osalemiseks 16. märtsini 2020 ambitsioonikate disainiideedega kavandeid! Kollektsioonil võib olla nii üks kui ka mitu autorit ning osaleda saavad loomeinimesed, kes on lõpetanud keskkooli ning ...
ERKI_Moeshow_250519_photo_tom_rollich_043

ERKI Moeshow 2019 võitis Katrin Aasmaa!

25. mail toimus Eesti Kunstiakadeemias legendaarne ERKI Moeshow. Konkursi peapreemia pälvis Katrin Aasmaa kollektsiooniga “PROSTA KAPUSTA” Tänavu 32. korda toimuva moesündmuse lavale jõudis 17 kollektsiooni 3 riigist – Eestist, Lätist ja Leedust. Neist parima selgitas välja rahvusvaheline žürii, kelle hulka kuulusid Janusz Noniewicz, Hazel Clark, Annamari Vänska, Tanel Veenre, Roberta Einer, ...
erki bänner

Legendaarne ERKI Moeshow hullutab moepublikut juba täna!

25. mail kell 19 toimub aasta oodatuim moesündmus ERKI Moeshow. Eesti Kunstiakadeemias tulevad legendaarsel moesündmusel esitlusele 17 kollektsiooni nii Eestist kui välismaalt. Parima selgitab välja rahvusvaheline mainekas žürii. Tänavuse ERKI žüriisse kuuluvad: Poola Vogue’i esindaja Janusz Noniewicz, Hazel Clark New Yorki Parsonsi disainiülikoolist, Annamari Vänska Aalto Ülikoolist, ...
erki-erki-moeshow-erki-moeshow-2018-85620141

ERKI Moeshow finalistid on selgunud!

ERKI Moeshow konkursile esitati tänavu 43 kollektsiooni 5 erinevast riigist. 10-liikmeline rahvusvaheline eelžürii valis nende seast välja 17 väljapaistvamat kollektsiooni, mis pääsevad 25. mail Eesti Kunstiakadeemias toimuva moeshow lavale. 11. märtsi õhtul kogunes žürii Solaris keskusesse, et valida konkursile laekunud tööde seast välja 17 finalisti. Nimekasse žüriisse kuulusid ...
ERKI_JN9

Pildigalerii: ERKI Moeshow eelžürii valis välja finalistid

Tänavuse ERKI Moeshow konkurss on lõppenud. Eile õhtul, vahetult peale kavandite esitamise tähtaega kogunes eelžürii Solaris keskusesse, et valida välja kollektsioonid, mis pääsevad maikuus toimuva ERKI Moeshow lavale. Nimekasse eelžüriisse kuulusid sel aastal Britta Laumets, Kristina Viirpalu, Aljona Eesmaa, Kaisa Tooming, Kristel Kuslapuu, Karl Korsar, Mari-Liis Helvik, Xenia Joost ja Joan ...

Lisainfo

ERKI Moeshow on 1982. aastast katkematult toimunud ja parimaid noori moeloojaid avalikkusele tutvustav suursündmus, mida korraldavad Eesti Kunstiakadeemia tudengid. ERKI kõlapind ulatub ka väljapoole Eestit – igal aastal on kaasatud nii rahvusvaheline žürii kui ka osalejaid mitmelt poolt maailmast.

Üldkontakt
erki.moeshow@artun.ee
EKA Disainiteaduskond
Põhja Puiestee 7
Tallinn

Peakorraldus
Karin Kiigemägi
peakorraldaja
karin.kiigemagi@artun.ee
5035096

Kelli Turmann
nõunik
kelli.turmann@artun.ee
509 2208

Üldkorraldus
Marie-Helene Jäger marie-helene.jager@artun.ee
Marten Sion marten.sion@artun.ee

Press
Jane Treima jane.treima@artun.ee
Janette Roopa janette.roopa@artun.ee
Diana Drobot diana.drobot@artun.ee

Sponsor
Marie-Helene Jäger marie-helene.jager@artun.ee
Liisa Põldoja liisa.poldoja@artun.ee
Diana Drobot diana.drobot@artun.ee

Graafiline disain
Cristopher Rogotovski cristopher.rogotovski@artun.ee
Johannes Veike johannes.veike@artun.ee
Ingel-Kristen Veevo ingel-kristen.veevo@artun.ee
Birgita Siim birgita.siim@artun.ee
Eliisabet Kuslap eliisabet.kuslap@artun.ee
Aaro Veiderpass aaro.veiderpass@artun.ee
Martin Kipper martin.kipper@artun.ee

Lava
Evelin Kruus evelin.kruus@gmail.com
Daana-Loreen Kägra daana-loreen.kagra@artun.ee
Andrea Ainjärv andrea.ainjarv@artun.ee
Skaidrite Mäesalu skaidrite.maesalu@artun.ee
Silvia Ilves silvia.ilves@artun.ee

Tagalava
Liisa Põldoja liisa.poldoja@artun.ee
Carmen Sibbul carmen.sibbul@artun.ee
Erle Ellermaa erle.ellermaa@artun.ee
Ellen Hasselbach ellen.hasselbach@artun.ee
Rachele Nagel rachelenagel@gmail.com
Marit Oja oja.marit@gmail.com

ERKI väikeprojektid
Marilin Assafrei marilin.assafrei@gmail.com

ERKI lähiminevikus:
https://erki.artun.ee/2018/
https://erki.artun.ee/2017/
https://erki.artun.ee/2016/
https://erki.artun.ee/2015/
https://erki.artun.ee/2014/
https://erki.artun.ee/2013/
https://erki.artun.ee/2012/
https://erki.artun.ee/2011/
https://erki.artun.ee/2010/