ESIMENE GARAGE48 HARDWARE&ARTS OLI ÜLIEDUKAS

Esimene Garage48 Hardware&Arts arendusnädalavahetus Tartus osutus üliedukaks ja 48 tunniga loodi 19 uut riisvaralise toote prototüüpi

7.-9. veebruaril Tartus aset leidnud Eesti esimene uute riistvara vidinate ja toodete arendusnädalavahetusGarage48 Hardware&Arts, ostutus väga edukaks. Ürituse korraldasid koostöös  Garage48, Tartu Ülikool ja Eesti Kunstiakadeemia ja see tõi kokku üle 130 inseneri, tarkvaraarendaja ja loomeinimese, olles seega seni suurima osalejaskonnaga Garage48 arendusnädalavahetus.

Osalejad esitlesid kokku 37 uut ideed, millest 19 arendati 48 tunni jooksul  töötavateks prototüüpideks ja esitleti žüriile pühapäeva õhtul. Esimese Hardware & Arts võitis meeskond Heelies, kes disainisid jalatalda modelleeriva seadeldise individuaalsete jalatsitaldade tootmiseks. Teist kohta jagasid kaks meeskonda: RAHU seadeldis, mis teavitab mobiili teel lähedasi, kui eakas inimene kukub, ning DiaperBell, mis annab vanematele märku, kui lapse mähkmed saavad märjaks. Buildit riistvarakiirendi eripreemia pälvis interaktiivne kassimänguasi RollyCat ja publiku lemmik oli ürituse võitja Heelies, kes said veel ka eripreemia Eesti Arengufondilt. Eesti Kunstiakadeemia (koostöös KUMU kunstimuuseumi, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ning Eesti Arhitektuurimuuseumiga) preemia parima disaini eest ja Tartu Ülikooli Ideelabori eripreemia sai tiim Diaper Bell. Ümberehitamise (Reverse Engineering) auhind anti meeskonnale Internet of Greenhouse ja Ehitamise (Engineering) auhind läks meeskonnale Mingo.

“See üritus oli nii äge, et me teeme riistvara hackathone kindlasti veel,” lubas ürituse eestvedaja ja Sihtasutus Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa ning arvas, et kuna suurt huvi näitasid üles Läti partnerid, võiks järgmine samalaadne arendusnädalavahetus toimuda juba näiteks seal.

Eesti Kunstiakadeemiast osalesid esimesel Hardware&Arts Garage48 üritusel korraldajana Anu Piirisild, žürii liikmena Toomas Tammis ja erinevates tiimides 9 arhitekti-disainerit: Kaiko Kivi (DiaperBell), Henrik Väli, Riho Kerge (Mural Drone), Ljudmilla Georgijeva (Rugged Remote), Renee Puusepp; Kristjan Männigo (Internet of Greenhouse), Martin Melioranski (Aimond Labs), Hans-Günter Lock (Turn-o-meter), Inga Raukas (Smart Inventory).

Rohkem infot, ideede kirjeldused ja mentorite kommentaarid (inglise keeles): http://garage48.ee/blogger/garage48-hardware-and-arts-2014-in-tartu

Demoõhtu salvestus (alates 2.tunnist): http://bit.ly/g48-hardware-live

Videosid ürituselt: https://www.youtube.com/user/Garage48org/videos

Ürituse koduleht: http://garage48.org/hardware

Garage48 Hardware & Arts partnerid ja toetajad: Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Euroopa Liidu sotsiaalfond, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Arengufond, BuildIT, Hedgehog, Microsoft, Eccom, Arrow, Fortumo, 3K Group.

info edastas:

Anu Piirisild

Arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator

Eesti Kunstiakadeemia

E-post: anu.piirisild@artun.ee

Telefon: 642 0071