JAAN HOLTI STIPENDIUMI PÄLVIB ARHITEKTUURITUDENG ANN KRISTIIN ENTSON

Esimese Jaan Holt’i nimelise stipendiumi saab Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala üliõpilane Ann Kristiin Entson silmapaistva ja aktiivse erialase tegevuse eest.  Tunnustuse annab EKA senat pidulikult üle 11. veebruaril.

Arhitektuuritudengeid innustab rahalise stipendiumiga Eesti päritolu USA arhitekt ja Virginia Tech emeriitprofessor Jaan Holt. Stipendiumi eesmärk on toetada igal aastal ühe EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse eduka üliõpilase õpinguid, loomingulist tegevust ja enesearendamist. Stipendiumi suurus on ligikaudu 1000 eurot.  

Stipendiumikomisjoni kuulusid EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan prof Andres Ojari, vanemteadur Renee Puusepp ja arhitekt Maarja Kask Salto arhitektuuribüroost. Komisjoni arvates on Ann Kristiin hea õppeedukuse kõrval ka aktiivne eriala tutvustaja, kellel jätkub lõputult energiat ja ettevõtlikkust õppetööväliste tegevuste jaoks.  Tema magistritöö „Demokraatlik ruumiloome“ uurib, kuidas toimub ruumi planeerimine tänases Eestis ning mil viisil on võimalik praeguseid protsesse muuta ühiskonnale avatumaks, kaasates kohalikku kogukonda. Töö tähelepanu keskmes on kahaneva piirilinna Valga keskväljak. 

“Ann Kristiin on võtnud arhitekti proaktiivse rolli ning otsustanud ise füüsiliste sekkumiste kaudu keskväljakut aktiveerida. Ta on kutsunud kohalikke aktiivselt osalema ning kaasa mõtlema Valga keskväljaku arendamises, viies magistritöö käigus läbi töötube, arutelusid, ideekorjeid ja ühistegevusi. Tema ideid ja aktiivset tegutsemist on märgatud nii EKA sees kui väljaspool. Ann Kristiini ettevõtmiste, sealhulgas magistritöö ambitsioon on aktiivselt sekkudes midagi linnaruumis reaalselt muuta,” seisab komisjoni põhjenduses. 

Arhitektuuriõppe kõrval tegutseb Ann Kristiin Entson veel EKA arhitektuuri eelakadeemia juhendajana ning gümnaasiumiõpilastele suunatud töötubade initsiaatori ja juhendajana. Ta on EKA arhitektuuritudengite 2016. a näitusest “Lõppmäng” väljakasvanud rühmituse “Arhiabi” ning rahvusvahelise arhitektuuriüliõpilasi ühendava organisatsiooni EASA liige. Õppimise ajal on ta praktiseerinud erinevates arhitektuuribüroodes, esinedes ka edukalt arhitektuurivõistlustel. “Arhiabi” liikmena on ta üks Vana-Kalamaja tänava kohalike kaasamise projekti eestvedajatest, juhendades EKAs kaastudengitele suunatud eksperimentaalstuudiot „Kogukonnamaja Vana-Kalamaja tänaval“.

Jaan Holt on Virginia Tech Washington-Alexandria arhitektuurikeskuse kauaaegne juht ja emeriitprofessor ning Eesti Kunstiakadeemia auliige. Holt on olnud pikaaegne Eesti arhitektuurihariduse toetaja, luues võimalused paljude meie arhitektide vahetusõpinguteks arhitektuurikeskuses alates 1992. aastast, kus on käinud õpetamas ja õppimas suur hulk kunstiakadeemia taustaga arhitekte.

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Karine
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond