Euroopa Liidu IT-agentuuri kunstikonkursile laekunud 22 kavandi hulgast esimesed kolm kohta võitsid klaasikunstnikud!

 

Fotol II koha teos

Riigi Kinnisvara AS viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos 2018. aasta suvel valmivasse IT-agentuuri peamaja aatriumi.

Võitjaks kuulutati tunnustatud klaasikunstniku Maret Sarapu teose „Jäämägi“. Žürii sõnul on teos hästi ära tabanud IT-agentuuri hoone olemuse. IT-agentuuri hoone on kui jäämäe tipp, millest näeme vaid üht kümnendikku. Ülejäänud struktuuri osad on Strasbourgis ja Austria mägedes, kus asuvad mahukad andmepargid. Teos tekitab kontrasti ruumi üldisele sisearhitektuursele lahendusele, mängides julgelt erinevale värvilahendusele ning kasutades hästi ära aatriumi loomulikku valgust. Tulemuseks on päevavalguses erinevatest nurkadest vaadeldav, kihiline, õhuline ja pidevalt värvi muutev skulptuur, mis enda muutumise kaudu muudab ka kogu aatriumi tunnetust.

Teise koha pälvis ideekavand „Graaf“, mille autoriteks on klaasikunstnikud EKA klaasikunsti osakonna õppejõud Kai Kiudsoo-Värv, Piret Ellamaa ja magistrant Kateriin Rikken. Žürii arvates oli teos kaasaegseid materjale ja tehnilisi lahendusi julgelt proovile panev ning ruumi hästi täitev.

Kolmanda koha saavutas võistlustöö „Mandala“, mille autoriks on klaasikunstnik Kati Kerstna. Teosel on hea vormi- ja ruumitunnetus, mis võimaldab sellel eripalgeliselt esile tõusta ja muutuda vastavalt valgusoludele.

http://www.rkas.ee/riigi-kinnisvarast/uudised/euroopa-liidu-it-agentuuri-kunstikonkursi-voitis-installatsioon-jaamagi

Jaga sõpradega:

Postitas Eve Koha
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondKlaas