Eve Kaaretile anti Eesti Nahakunstnike Liidu aastapreemia Frölich Preis

Eve Kaaret (2017)
Eve Kaareti köited

Teisipäeval, 3. detsembril anti Nahakunstnike Liidu aastalõpukoosolekul Rahvusraamatukogus pidulikult üle selle aasta auhinnad Frölich Preis. Auhinnažüriisse kuulusid Eesti Nahakunstnike Liidu liikmed Pille Kivihall, Jane Rannamets ja Sirje Kriisa, Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard ja kultuuriajakirjanik Tiina Kolk.

Rahalise preemia laureaatideks olid aksessuaari- ja köitedisaini osakonna meister Eve Kaaret ja endine legendaarne õppejõud Aino Lehis.

Eve Kaaretile (s. 1969) määrati auhind säravate loominguliste saavutuste ja eriala järjepideva edendamise eest. Viimati olid tema nahkköited eksponeeritud professionaalselt küpsel ja omanäolisel juubeli-isikunäitusel Tallinna Tehnikaülikoolis sel sügisel.

Aino Lehisele (s. 1928) määrati auhind pea 70 aastat kestnud rikkaliku loometöö ja tähelepanuväärse panuse eest eesti nahakunsti edendamisel.

Eesti Nahakunstnike Liidu preemiaraha kapitaliks on Saksamaal Stuttgardi lähistel elava köitekunstikorüfee ja estofiili Hans Peter Frölichi rahaline annetus. Auhind antakse nahakunsti valdkonnas tegutsevale kunstnikule, kes on jooksval aastal paistnud silma näitustegevusega, innovaatiliste ideedega nahakunsti vallas, suurepäraste raamatuköidetega või kes on suutnud arendada nahakunsti valdkonda muul moel.

Jaga sõpradega:

Postitas Aksessuaari- ja köitedisaini osakond
Viimati muudetud

Aksessuaari- ja köitedisain