FabrianoInAquarello YoungTalent Eesti konkursi võitja on Maria Savaleva

Maria Savaleva

24.04-29.04.2019 toimub Itaalias Fabriano akvarellmaali sümpoosion, kus on esindatud ligi 1400 kunstnikku 80-st riigist. Kümnenda juubeliaasta raames võib sel erilisel rahvusvahelisel festivalil näha akvarelle maailma eri paigust rohkem kui 1400 kunstnku pintslist – Eesti üks nende seas. FabrianoInAquarello Eesti YoungTalent konkursi võitja on EKA animatsiooni osakonna magistrant Maria Savaleva.

Eesti Kunstiakadeemia tudengitest on rahvusvahelisel Fabriano Akvarelli Festivalil töödega esindatud veel Eike Malva ja Elize Hiiop. Elize innustab kõiki EKA tudengeid ka tuleval aastal ülemaailmsest YoungTalent konkursist osa võtma: “mu soov on tuua rahvusvahelisele pildile rohkem akvarelliga tegelevaid noori ning toetada nende osalemist Fabriano suurnäitustel osalustasust vabastamise teel, ” ütles YoungTalent konkursi eestvedaja ja EKA magistrant Elize Hiiop.

Maria Savaleva on sündinud 1993. aastal Karelias endisel Finno-Ugri alal. 2016. aastal lõpetas ta graafika eriala Peterburi Kunsti- ja Disainiakadeemias peale mida suundus animatsiooni valdkonda ning töötas režissööri, stsenaristi ja kunstnikuna Moskva animafilmis. Praegu õpib Maria Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni eriala magistrantuuris rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud animaatori Priit Pärna käe all. Maria looming väljendub õhulistes kihilstes joonistustes ja maalides kombineerides nii pliiatsit, grafiiti, tušši kui akvarelli. Maria sõnul on ta joonistanud alates ajast, kust pärinevad tal endast esimesed mälestused.

anna_sui
eve_ermann
anneliis_vabul
eike_malva
Aleks_Kase
Agne Kuusing-Soome
Kersti_Kohtla
Jelena_Rodionova
tuulikki_tolli
LeaVaher Lundin
Maria_Savaleva-maal
Kristina Suit
Külli_Tael
Kadri Katja Bormeister
Marju Bormeister
Ülle Kuldkepp
Sergei Minin
Eestlaste tööd, mida eksponeeritakse Fabriano akvarellmaali sümpoosionil
Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

AnimatsioonKeraamika