FOTOGRAAFIA I 21.08-24.08 2017

NB! Grupp on komplekteeritud


1. päev. Fotograafilise pildikeelega tutvumine. Vaatleme ja arutame visuaalset keelt läbi tekstuuride, kontrasti, kompositsiooni jne; läbi vaadeldud omaduste enda fotode loomine ja analüüs.

Esimese tunni eesmärk on sisse elada fotograafilisse mõtlemisse, mõista põhilisi elemente, millega ja kuidas arvestada, kui fotosid teha.

2. päev. Valgusega maalimine ja seeriate tegemine. Juhime valgust pildil ja loome piltkujutisi sellest nii, et need hiljem moodustavad seriaalse formaadi.

Teisel päeval keskendume loo rääkimisele läbi visuaalse pildi, selle elementidele ja võimalikele tähendusväljadele.

3. päev. Kunstist inspiratsiooni leidmine ning enda loomingus kasutamine. Lähme näitusele ning inspireerume mõnest kunstnikust või kunstiteosest ning kasutame enda fotode loomisel (fotolavastus).

Kolmandal päeval proovime mõista, kuidas üle kanda visuaalset keelt ühelt meediumilt teisele, võttes arvesse kunstnikku, kellest inspireerutakse, ning isiklikku taotlust/sõnumit.

4. päev. Eelmise päeva tehtud tööde “töötlemine” käsitöövahenditega, et veelgi enam rõhutada seda, mida ja kuidas pildi autor on tahtnud öelda.

Neljandal päeval on eesmärgiks laiendada mõtlemist fotograafiast üldiselt (et kui mõelda fotograafiast, ei mõtle me ainult “fotost” kui konkreetsest objektist).

Osalejad: 9-13 aastased

Juhendaja: Mari Armei

Aeg: 21, 22, 23, 24. august

Kell 10.00- 11.30

Koht: Lembitu 12, Fotograafia osakond

Maht: 8 akadeemilist tundi

Hind: 55 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info: koolitus@artun.ee, Pirje Kõvatomas +372 626 7327

Jaga sõpradega:

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Uncategorized