Fotograafiatudeng Antti Sinitsyn Hobusepeas

PRESSITEADE

 

Esmaspäeval, 18.03.2013 kell 17.00 avab ANTTI SINITSYN (1988) Draakoni galeriis isiknäituse „419890“. Näitus jääb avatuks 30. aprillini 2013.

 

“419890” märgib hiljutisel rahvaloendusel saadud Tallinna populatsiooni suurust. Kogusumma jaguneb omakorda kaheksaks, ehk linnaosadeks: Lasnamägi, Pirita, Kesklinn, Kristiine, Põhja-Tallinn, Mustamägi, Nõmme ja Haabersti. Igapäeva elus väärtustab Tallinna kodanik aega ja logistilist planeerimist, mis lubab tal kõige soodsamalt jõuda punktist A punkti B. Sellises praktikas ei ole midagi halba, kuid elanikul jääb seetõttu linn nägemata. Jääb mulje, et tallinlane ei tunne oma elukohta.

Võib nentida, et kõigi arvates ei ole meie pealinna teatud tsoonid kõige kaunimad ja kohati võivad isegi piinlikust tekitada. Samas, nagu öeldakse, tuleb halvas head leida. Olenevalt maitsest, võib ükskõik millises tänavanurgas midagi põnevat leida. Ma ei väida, et minu näitusel olevad fotod esindavad just neid nö „kõige põnevamaid” leide, kuid tuleb arvestada ka asjaoluga, et linn on suur ja üksinda ei jõua kõiki kohti limiteeritud ajaaknas läbi käia. Minu eesmärk selle näitusega on põgusalt edasi anda mõtteid ja tundeid, millele tavaline linnakodanik ei pruugi tähelepanu pöörata.

Seda projekti ei käsitle ma kunstiteosena, vaid eelkõige visuaalse teavitustööna. Sügavaid ühiskonnakriitilisi nüansse siit ei leia. Saab ainult leida uut vaatevinklit enda igapäeva ellu.

 

Antti Sinitsyn

Antti Sinitsyn omandab hetkel Eesti Kunstiakadeemias bakalureuseõpet foto erialal, töötab kujundajana reklaamiagentuuris Tiigervisioon ja on kaasasutaja loovagentuuris-multimeedia produktsioonifirmas OÜ Kataloog Multimeedia.

Lisainfo:Uus link

Elin Kard

Hobusepea galerii

Draakoni galerii

gsm: (+372) 52 85 324

tel.: (+372) 6276 777

fax: (+372) 6273 631

e-mail: galerii@eaa.ee 

http://www.eaa.ee/hobusepea

http://www.eaa.ee/draakon

Hobusepea 2Tallinn 10133

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud