Arvutikott (Markus Marks, Heikki Zoova).

Eesmärk – Y.O.D.A.S OÜ eesmärgiks oli disainida ja valmistada arvutikott, mida oleks võimalik kasutada ka arvuti alusena.

Tegijad: EKA tootedisaini magistrant Markus Marks ja juhendaja prof Heikki Zoova

Tulemus – Tootearenduses oli fookuses küll Apple’i toodetele ümbriste loomine, kuid saadud tulemusi on võimalik kasutada ka teiste tootjate telefonide ja arvutite mudelite katmiseks. Valminud arvutikoti teeb unikaalseks omapärase disainiga sisse õmmeldud süsinikplaat, mis täidab tervist kaitsvat funktsiooni. Disainerid kasutasid töös Soomes toodetud vilti ja Inglismaal patenteeritud tehnoloogiaga süsinikkiudmustriga nahka.

Tellija kommentaar – Y.O.D.A.S juhatuse liikme Sven Purre sõnul oli see kolmekuuline tööprotsess nende juhtkonnale tugev koolitus ja saadi palju uusi mõtteid. Pärast prototüüpide valmimist olid bränditoodete edasiarendamisel abiks veel EKA vilistlane ja StuudioNahk disainer Karin Kallas ning WeComeInForm disainer Martin Saar. Y.O.D.A brändi missiooniks on ühiskonda ja keskkonda parandada läbi mobiiltelefonide ja arvutite kahjuliku mõju teadvustamise.

Arvutikott YODA.
Arvutikott YODA.
Arvutikott YODA.
Arvutikott YODA.
Arvutikott YODA.
Arvutikott YODA.

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud

Teadus- ja arendusosakond