Superministeerium

EKA_2015_sygis_III

Juhendajad: arhitektid Tarmo Teedumäe ja Margus Maiste

Maastikuarhitektuuri juhendaja: Katrin Koov

Toimub: III kursuse sügissemestril

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Cambria”,”serif”;}

Ministeeriumite ühishoone kvartalid Tallinna kesklinnas: mitmekülgse kasutusega kaasaegsed bürooruumid u. 1000 inimesele, rekreatsiooniruumid, kohvik-söögikoht, raamatukogu, äripinnad, parkimine, väljakud, pargialad.

Töö üldteemaks oli suuremastaabilise ühiskondliku ja avaliku hoone projekt. See on tudengitele esmane kokkupuude mahuka ja keerulise ruumiprogrammiga, kus tuleb lahendada nii hoonete sisemine logistika kui ka seosed ümbritseva linnaruumiga.

Asukohaks valiti Tallinnas Suur-Ameerika 1 / Pärnu maantee ristmikul asuv endine Rahandusministeeriumi krunt. Sellele krundile toimus samal ajal arhitektuurikonkurss, mis, tõsi küll, valdavalt tegeles välisfassaadi kujundamise küsimustega.

Projekti lisaeesmärk oli kutsuda esile kohalikus kontekstis ümbritsevat avalikku ruumi väärtustavad muudatused. Lisaks neljale ministeeriumile tuli leida toetavaid ruumiprogramme ja ruumilisi lahendusi, mis elavdaksid tänavaruumi ja seoksid suuremahulise ministeeriumihoone kohaliku kontekstiga.

Erinevalt arhitektuurikonkursist, kus sisuliselt oli otsustatud hoone ruumiline lahendus korruseplaanide, kõrguse ja mahulise paiknemisega, jättis kursusetööga püstitatud ülesanne üliõpilase otsustada, kuidas sarnane ruumiprogrammi maht krundile paigutada. Lisaks tuli esitada lahendus Lastestaadionile ja võimalikule ministeeriumite büroohoone esindusväljakule.

Projektiga integreeritud maastikuarhitektuuri osas töötati välja väliruumi kontseptsioon, mis arvestaks nii hoone arhitektuuri kui ka ümbritseva linnaruumi ja selle kasutajatega.

Töös tuli anda ka esmased lahenduspõhimõtted tehnilistele lahendustele: eraldi tuli käsitleda energiatõhususe teemat, tuleohutusnõudeid, konstruktiivset lahendust ja tehnosüsteeme. Arvestada tuli normatiivsete nõuetega ja integreerida tehnilised eriosad.

Vaata pilte tööde esitluselt siit.

Jaga sõpradega:

Postitas Toomas Tammis
Viimati muudetud