Tekstiilidisaini eriala magistritööd 2021

9.juunil kaitsesid edukalt oma magistritööd 4 tekstiili eriala tudengit:

Ingrid Helena Pajo – cum laude, Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat

Labased tunnetused: kangakudumine kui naasmine materjali
2021
Juhendaja: Eik Hermann

Tehnika: installatsioon, tegevuskunst
Foto: Martin Buschmann

„Labased tunnetused: kangakudumine kui naasmine materjali“ on kangakudumise alguste tööruum. Kuidas sünnib lõng, kust algab kangas? Mis on kõige vähem, mida kanga kudumiseks läheb vaja? Ma tahan seda teada, läbi tunnetada. Tahan olla kanga sünnihetkes, seista materjali muundumiste raja lävel – luua sellest ja sellega, mis leian, mis siin just praegu on.

Tööga saab tutvuda EKA TASE virtuaalnäitusel: tase21.artun.ee

Inês Rodrigues Neves – cum laude
Ühendused, jäljed ja kõik, mis on nende vahel
2021
Juhendaja: Nithikul Nimkulrat

Tehnika: installatsioon, segatehnika.
Foto: Martin Buschmann

Jooned on loomulik osa loomisest. Nad moodustavad vorme ja kannavad endas looja kavatsusi, keha ja liikumist. Suutes kristalliseerida meie läbielatud kogemusi, arusaamu, visuaalseid teadmisi ja oskusi, on nad individuaalsed ja kordumatud — isiklikud jäljed. Asudes looja sfääris, saab neid pidada ka hübriidseteks elementideks, mis on võimelised ühendama ja ületama kõiki distsipliine. Otsides ühenduste ja jälgede kokkupuuteid, keskendub antud projekt joonte loomisele kasutades graafilisi vahendeid — jälgi — ning tekstiili — ühendusi —; mõtiskledes kuidas joonistuste nägemine moondub ruumi ja reaalaja omaduste läbi. Vabanenuna laieneb joonistuste universum ja teeb looja dimensiooni ligipääsetavamaks. Jooned, mis on nüüd ligipääsetavad, on muutunud interaktiivseks. Kõik, kes jalutavad nende vahel, võivad saada seeläbi loojateks.

Tööga saab tutvuda EKA TASE virtuaalnäitusel: tase21.artun.ee

Anni Kivisto

Argielu ja loomeprotsessi ristamine: käsitöövaip torketikandi tehnikas
2021
Juhendaja: Taavi Hallimäe, Johanna Ulfsak

Tehnnika: torketikand
Foto: Martin Buschmann

MIS?

Vaade torketikandi tehnikas valminud käsitöövaipade loomisesse, mille käigus uuriti infoajastu mõju loomeprotsessile.

MIKS?

Magistritöö sai alguse isiklikust kogemusest, kui stressist tingitud käelise tegevuse vähenemise tagajärjel tekkis mentaalne takistus igasuguse loomingulise töö vastu. See oli kogemus, mille järel loomeprotsess kui argielu harjumuspärane praktika asendus apaatsuse ja sotsiaalmeedia ületarbimisega.

KUIDAS?

Uurimus koosneb kahest praktilisest katsest: eksperimentaalteosest, mille käigus mõtestan lahti isikliku käsitöö tegemise kogemuse, ja eksperimendist katsealustega, mille tulemuste põhjal analüüsin esimeses katses kogetut. Eksperimentide käigus valmis kaks vaipa.

Tööga saab tutvuda EKA TASE virtuaalnäitusel: tase21.artun.ee

Anastasia Rikk

Eemaldumine inimesest
2021
Juhendaja: Piret Valk
Konsultant: Merilin Kruusel

Tehnika: žakaartehnika
Foto: Martin Buschmann

Teose inspiratsioon on seotud 2014. aasta augustikuuga, kui elasin nädal aega Prantsusmaal Saint-Martin-sur-Lavezon vallas, mis asub Ardèche’i departemangus Rhóne-Alpes piirkonnas, ümbritsetuna lavendlipõldudest. Lummus, mis mind lavendliväljal köitis, asub justkui väljaspool aega ja ruumi- päris kindlasti väljaspool viit meelt. Sõltumatu sellest, mis toimub ümberringi, lummus lihtsalt on. Olenemata, kelle territooriumil see asetseb. Sõltumatu sellest, mis tsivilisatsioonis toimub. Lummuse hetk on vaba materiaalsest sahmimisest. Joonistasin ja kudusin selle hetke nüüd, peaaegu seitse aastat hiljem üles, kuid lummus, sümboliseerides aja voogamist, on minu jaoks aegumatu.

Tööga saab tutvuda EKA TASE virtuaalnäitusel: tase21.artun.ee

Palju õnne lõpetajatele!

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Kibbermann
Viimati muudetud