Garage48 Hardware & Arts täidab nädalavahetusel Tartu tehnoloogia ja disainiga

Sel nädalavahetusel toimub Tartu ülikooli Physicumis juba teist korda uusi riistvaralisi tehnoloogialahendusi otsiv arendusnädalavahetus Garage48 Hardware & Arts, kus üle 140 inseneri, tarkvaraarendaja ja loomeinimese arendavad 48 tunni jooksul uusi nutikaid seadmeid. Osalejaid juhendavad kogenud mentorid Eestist ja välismaalt, eesotsas Rachel Raynsi ja Ben Nuttalliga Cambridge’ist Raspberry Pi Foundationist.

Arendusnädalavahetuse unikaalsus seisneb sellest, et uute leiutiste kallal töötavad koos väga erineva tausta ning kogemustepagasiga osalejad: elektroonika, mehhatroonika ja tarkvara insenerid, tootedisainerid, kunstnikud, nii praktikud kui tudengid. „Meie kogemus näitab, et mida mitmekesisem seltskond, seda huvitavamad ideed sünnivad. Sestap on rõõm, et seekord on registreerunute seas teiste seas nii kirjanikke, kunstnikke kui sõjaväelasi,” rääkis ürituse peakorraldaja Priit Salumaa sihtasutusest Garage48.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste rakendusuuringute keskuse ülema, kolonel-leitnant Sten Alliku sõnul on arendusnädalavahetus heaks näiteks laiapinnalise riigikaitse toimimisest. „Mul on hea meel, et saame Garage48-l osaleda ja laiendada võrgustikku, kus tsiviil- ja militaarvaldkonna inimesed otsivad riigikaitsele lahendusi, mida edasi arendada ja kasutusele võtta,” ütles Allik.

Teist aastat üritust kaaskorraldavad Tartu ülikool ja Eesti kunstiakadeemia peavad oluliseks tudengitevahelise erialaülese koostöö ja suhtevõrgustiku edendamistTehnoloogiaintegratsioon disaini ja ettevõtlusega võib luua Eesti majandusele olulisi ettevõtteid,” rõhutas Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo.

Eesti kunstiakadeemia teadusprorektor, tulevane rektor akadeemik professor Mart Kalm lisas: „Tehnoloogia valdkonna inimeste, disainerite, arhitektide ja kunstnike koostöös teostatud ideed aitavad kindlasti materiaalset kultuuri nutikamalt korraldada ja panustada pikas perspektiivis majanduse konkurentsivõime tõstmisse.”

Garage48 formaat on lihtne: reedel saavad kõik kaasosalistele oma projektiideid esitleda ja moodustatakse meeskonnad, olenevalt sellest, kellele milline idee meeldib. Seejärel algab osalejatel mentorite juhendamisel võidujooks ajaga, et pühapäevaks toimiv prototüüp valmis saada.

Pühapäeva õhtul esitlevad meeskonnad valminud prototüüpe žüriile (slaidiesitlused on keelatud) ja selgitatakse välja võitjad. Tartu ülikooli Physicumis kell 18:30 algavat põnevat lõpuüritust saab otseülekandena jälgida Garage48 veebilehemajandus24.postimees.ee ja novaator.err.ee vahendusel. Veidi varem, kell 16:30, saab samal kanalil näha Tartu ülikooli nädalase ettevõtluskursuse Student Startup Camp raames valminud tudengite veebi- ja mobiilirakenduste esitlusi.

Garage48 Hardware & Arts partnerid ja toetajad: Tartu ülikool, Eesti kunstiakadeemia, SA Garage48, kaitseväe ühendatud õppeasutused ja kaitseministeerium, Hedgehog, hasartmängumaksu nõukogu, Eesti arengufond, Eesti kultuurkapital, Tartu linn, Suurbritannia suursaatkond, Microsoft, Tele2, Massportal, advokaadibüroo Glimstedt, Eccom, Arrow.

Ürituse koduleht: http://garage48.org/hardware.

Lisainfo:

hardware@garage48.org

Priit Salumaa, Garage48 asutaja ning ürituse eestvedaja

Anu Piirisild, Eesti kunstiakadeemia, arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator, anu.piirisild@artun.ee

Alvo Aabloo, Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professor

Sten Allik, kaitseväe ühendatud õppeasutuste rakendusuuringute keskuse ülem, kolonel-leitnant