Graafika. Maketistuudio. Varjualune. Arhitektuurne projekteerimine 09.2020–01.2021

Vihikut saab sirvida SIIN.

Esimese kursuse sügissemestri õppeülesannete eesmärk on tutvustada arhitektuuri tekke eeldusi, põhjuseid ja võimalusi. Ülesandeid lahendades tuleb uurida ja mõtestada inimese ja teda ümbritseva keskkonna vahekordi.

Viiepäevases maketistuudio töötoas peavad tudengid enda abstraktseid mõtteid väljendama kolmemõõtmelises maailmas, kasutades vaid tavapärast hallpappi. Tulemuseks on dünaamilised mahulised maketid, mis lasevad purunemata oma mahulist kuju muuta.

Graafilise osana peab vabalt valitud väikehoonet iseloomustavaid jooniseid (plaan, lõige, vaade) kujutama nii algse kui ka muteerunud vormina. Graafika teises osas loovad tudengid programmis Processing koodi kirjutades erinevaid liikuvaid digitaalseid kujutisi.

Suurim osakaal on sügissemestril varjualusel. Tudengid projekteerivad enese vajadustest lähtuvalt varjualuse. Ette antakse loosi alusel asukoht, kindlad materjalid ning maksimaalne ehituspind. Edasine on tudengite endi teha.

Esimese kursuse kulminatsioon on ühe projekteeritud varjualuse ehitamine tudengite endi poolt. Selline kollektiivne ehitustegevus aitab mõista arhitektuuri ja reaalse ehitamise keerukaid suhteid ning ühtlasi luua tugeva kursusevaimu.

Juhendajad: Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass / Arhitekt Must

Koostajad: Julia Freudenberg, Miia Laur Ella Mari Roosi

EKA Arhitektuuri ja Linnaplaneerimise osakond, 2022

Väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital

ISBN 978-9916-619-58-2 (trükis)

ISBN 978-9916-619-59-9 (pdf)

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud