Hedi Jaansoo pälvis Torinos toimunud The Others kunstimessi residentuuripreemia

Hedi Jaansoo, “Kõik on kohe mälestus ja väikesed kuldsed asjad põrandal”, 2019. Näitusevaade Draakoni galeriis. Foto: Hedi Jaansoo

EKA fotograafiaosakonna vilistlane ja Fotokunstnike Ühenduse (Foku) liige Hedi Jaansoo pälvis teosega „Kõik on kohe mälestus ja väikesed kuldsed asjad põrandal“ (2019) residentuuripreemia Torino kunstimessil The Others.

Residentuur pikkusega 1 kuu toimub Lõuna-Prantsusmaal Roussas. Preemia pani koostöös messiga välja Cauwelaert galerii Berliinist. Rahvusvahelisse valikukomisjoni kuulusid Lorenzo Bruni, Amélie Quillet, Romualdo Demidenko, Yulia Belousova ja Simone Ciglia.

The Others kunstimess toimus 31.10.–3.11.2019 Torinos Itaalias, kus Foku esindas Hedi Jaansood ja Tarvo Varrest.

The Others kunstimess on Itaalia peamine sõltumatu mess, mis on pühendatud rahvusvahelisel areenil esilekerkivatele kunstnikele ja mis 2019. aastal toimus Torino kunstinädala raames üheksandat korda. The Others messi külastas nelja päeva jooksul ligikaudu 10 000 inimest.

Hedi Jaansoo (s. 1989) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna fotograafia eriala bakalaureusekraadiga 2014. aastal ja magistrikraadiga 2018. aastal. Ta on osalenud grupinäitustel nii Eestis kui ka välismaal. Ta sai 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna Noore Kunstniku Auhinna ja 2017. aastal märgiti ta ära Adamson-Ericu Noore Kunstniku Auhindadel.

Hedi Jaansoo on Neandertali Koobaskooli asutajaliige ja kuulub Eesti Fotokunstnike Ühendusse.

Jaga sõpradega:

Postitas Ronja Soopan
Viimati muudetud

Fotograafia