Hõbenõel moeosakonna magistrandile

Cärol Ott hõbenõelaga. Foto: Erlend Štaub

Eesti moemaailma tippsündmus, Kuldnõela gala avas selleaastase Tallinn Fashion Weeki. Kategooriaid oli seekord esmakordselt kolm – lisaks Kuld- ja Hõbenõelale sai seekord esmakordselt välja antud ka Kuldse Nõelakoja nimeline preemia, mis on mõeldud aksssuaarivaldkonda esindavatele disaineritele. Kuldnõela pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud kõrgmoelooja Roberta Einer, Hõbenõela aga moeosakonna magistrant Cärol Ott, kaubamärgiga CAROLXOTT!

Brändi eesmärgiks on kasutada traditsioonilisi käsitöövõtteid oma töödes uudses võtmes, mis suudaks käia kaasas maailma trendidega ning samal ajal toetada  vähemusrahvaid oma igapäevastes tegemistes.

Eesti väikesaarte kultuuri taaselustav Ott on oma kollektsiooni kommenteerinud nii: “Kollektsioon ”Aksberg” on juba neljas minu Eesti saartele pühendatud kollektsioonide seeriast. Seekordseks inspiratsiooniallikaks oli Aksi saarel elanud Aksbergide laevatehas. Ülim kreatiivsus ja töötahe koondatud ühele väiksele Põhja-Eesti saarele. Paljud ei teagi, et ka esimene mootorpaat jõudis Eestisse just tänu sellele perekonnale! Kollektsiooni materjalidest on esindatud näiteks Peipsi järvest püütud koha kala nahk, mis toiduainetööstuse jäägina on pargitud kvaliteetseks materjaliks. Lisaks jalanõu ja mööblitööstuse jääknahad, mida olen käsipagasiga reisides toonud paar aastat tagasi kaasa isegi Marokost. Muidugi ka Prangli saarel käsitsi kohalike poolt kootud kudumid ja rohkelt deformeeritud kangaid, loomaks nendest midagi uut.”

Galal auhinnati esmaskordse Kuldse Nõelakoja auhinna parima aksessuaaride looja kategoorias EKA nõukogu liige ja endine dotsent Kadri Kruus. 

Kadri Kruus on rajanud tee moeteadliku Eesti naise südamesse kottidega, mis sünteesivad glamuuri funktsionaalsusega. Kadri on hands-on disainer, kes tundes naha hingeelu ei pelga seda kombineerida ootamatute materjalidega, lisades klassikale mõnusalt urbanistliku vaibi. 2019 aastal jõudis Kadri Kruus ka Jaapani turule. Kadri Kruusi uusim seeria “Unique” on valminud nahanäidistest – iga kott on erinev, kuid vorm sama,” kommenteerib teeneline EKAlane ja žüriiliige Tanel Veenre.

Nominentideks olid veel aksessuaari- ja köitedisaini osakonna juhataja Stella Runnel brändiga Stella Soomlais ning ehtekunsti magistrantuuris õppiv ja oma kaubamärki juhtiv Sigrid Kuusk.

Publiku lemmiku tiitli võitis Hõbenõelale nomineeritud disainer ja EKA tekstiili osakonnna vilistlane Karl Korsar. 

Kuldnõela žürii koosseisus on Kristi Pärn-Valdoja (ajakirja Säde peatoimetaja), Kristina Herodes (Postimehe moeajakirjanik), Urmas Väljaots (moeajakirjanik), Britta Ratas (Kaubamaja turundusdirektor), Filippo Caroti (moefotograaf), Krista Kodres (Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse professor) ja Tanel Veenre (ehtedisainer).

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Moedisain