Homme selguvad Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia laureaadid

Eesti Sisearhitektide Liit kuulutab juba homme, neljapäeval, 13. juunil oma üldkogu raames välja 2012. aasta Eesti parimad interjööri- ja disainipreemiad. Auhinnatseremoonia toimub Eesti Arhitektuurimuuseumis 13. juunil algusega kell 18.00. Aastapreemia auhinnafondi suurus on 6000 eurot.

“Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemiad on teadaolevalt üks pikema traditsiooniga disainipreemiaid Euroopas, mis kindlasti lisab väärikust Eesti arhitektuuri- ja disainimaastikule. On hea meel tõdeda, et meie ruumiline kultuur areneb ja rikastub,” räägib Eesti Sisearhitektide Liidu esimees Urmo Vaikla.

Eesti Sisearhitektide Liit valib tänavu juba 36. korda välja parimad Eesti interjöörid ja disainitööd kolmes erinevas kategoorias: avalik ruum, näituse kujundus ja ese, tunnustades nende autoreid aastapreemiatega. Lisaks antakse juba teist aastat välja ka eraldi tudengipreemia. Tänavu sisearhitektide liidu aastapreemiatele esitatud töödest valis žürii välja 21 nominenti, mille hulgas on näiteks TARTU ÜLIKOOLI NARVA KOLLEDŽ, TLÜ BALTI FILMI- jA MEEDIAKOOL, LENNUSADAM, TALLINNA TELETORN, KAUBAMAjA LASTEMAAILM ja mitmed näitused ning esemed nagu näiteks MÖÖBLIESE POPUP WRAPUP, VÄLINÄITUSE STENDID, VAIBASEERIAD POHL jne.

Eesti Sisearhitektide Liit avab samas nomineeritud töödest näituse ning esitleb aastaraamatut Ruumipilt 2012, mille koostaja ja toimetaja on sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ning kujundaja Margus Tammik.Näitus avatakse Arhitektuurimuuseumi keldrisaalis ning jääb avatuks kuni 11. augustini 2013.

Eesti Sisearhitektide Liidu 2012 aastapreemia žüriisse kuulusid tänavu sisearhitekt ja žürii esimees Kaido Kivi, sisearhitekt ja kunstnik Mari Kurismaa, arhitektuurikriitik Triin Ojari, sisearhitekt Tarmo Piirmets, arhitekt Raivo Puusepp, sisearhitekt Tea Tammelaan ning disainer Igor Volkov. Aastapreemia auhinnafondiks on 6000 EUR mis jagatakse võrdselt nelja aastapreemia laureaadi vahel. Tudengipreemia suuruseks on 400 EUR. Aastapreemia auhinnafondi toetab Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Haldusosakond