Ilmub kogumik arhitektuuri soojusmõõtmest, esitlus 15. märtsil kell 18 kinos Sõprus

Arhitektuur.ja.soojusm66de_kaas_1050x1446

Eesti Kunstiakadeemia Kirjastuselt ilmub sarja “Ehituskunsti raamatukogu” 2. köitena kogumik “Arhitektuur ja soojusmõõde”, mis on pühendatud arhitektuuri soojusmõõtmele. Kui endisaegne arhitektuur pidi paratamatult soojusmõõtmega arvestama, siis tehnoloogia abil võimaldatud ühtlaselt mugav temperatuur kipub ajaloos kujunenud rikkalikke ruumielamusi muutma ühetaoliseks ja korratavaks. Tänapäeva ruumipraktika väljakutseks on neid soojusmõõtmest kerkivaid ruumi sümboolseid kvaliteete arendada, et avada ruumi tegelik elamuslik potentsiaal.

Raamatut esitletakse neljapäeval, 15. märtsil kell 18 kinos Sõprus Eesti Arhitektuurikeskuse arhitektuuri välkloengu “Külmavõitu” raames, kus esitletakse ka ajakirja Ehituskunst 59. numbrit.

Kogumik koosneb kahest tekstist: Luis Fernández-Galiano „Soojuslik ruum arhitektuuris: arhitektuur ja tuli Vitruviusest Le Corbusier’ni“ on peatükk tema raamatust „Tuli ja mälu: arhitektuurist ja energiast“ (El fuego y la memoria: sobre arquitectura y energía, 1991). Selles käsitletakse ühtlase soojusruumi tekkelugu ja sotsiopoliitilist tausta. Sellele järgneb Lisa Heschongi raamat „Soojusnauding arhitektuuris“ (Thermal Delight in Architecture, 1979), mis seab ühtlase temperatuuriga ruumi asemel ideaaliks mitmekülgse soojusruumi ning uurib eri ruumitraditsioonide näitel võimalusi selle saavutamiseks.

“Arhitektuur ja soojusmõõde” saadab ajakirja Ehituskunst 59. numbrit, mis keskendub külmavõitu kliima ja ruumipraktika suhetele praktiseeriva ruumipoeedi vaatepunktist.

 

***

Arhitektuur ja soojusmõõde

Ehituskunsti raamatukogu #2

 

Tõlkinud Mari Laan (Fernández-Galiano) ja Ingrid Ruudi (Lisa Heschong)

Toimetanud Neeme Lopp

Keeletoimetaja: Tiina Hallik

Kujundanud Martin Rästa

 

128 lk eesti keeles

Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2018

ISBN 978-9949-594-56-6

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud