Andres Ojari

Andres Ojari

Andres Ojari on arhitekt ja arhitektuuriteaduskonna dekaan. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 1993. a ning on olnud siin õppejõud juba pea 20 aastat. Alates 2012. aastast on Andres Ojari arhitektuuriteaduskonna professor, on kureerinud magistristuudiote tööd, juhendanud koos Markus Kaasikuga stuudiot, mis tegeles ühiskondliku hoone ja avaliku ruumi mõistega, ning juhendanud interdistsiplinaarset töötuba “Hüljatud maastikud”. 2017. aasta juunis valiti Andres EKA arhitektuuriteaduskonna dekaaniks.

1994. aastal asutas ta koos Markus Kaasiku ja Ilmar Valduriga arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid (http://www.threeplusone.ee/), mille koosseisus on osaletud edukalt nii avalikel kui ka kutsutud arhitektuurivõistlustel. 3+1 arhitektide tuntumad objektid on Eesti Suursaatkond Vilniuses, Pärnu Keskraamatukogu, Baltika kvartali 1. etapp (koostöös Studio 3-ga) ja Eesti Rahva Muuseumi uue hoone püsiekspositsioon. Valmimist ootab Rail Baltic reisiterminal Tallinnas. Laialdast huvi on äratanud nende eramajade seeria ja kortermaja Tallinnas Koidula tänaval.

3+1 arhitektid on auhinnatud kolmel korral Eesti Kultuurkapitali preemiaga (1998, 2001, 2009) ning aastal 2008 tunnustati nende tegevust Kultuurkapitali aastapreemia peaauhinnaga. Samuti on neid kolmel korral nomineeritud Mies van der Rohe üleeuroopalise arhitektuuripreemia (1999, 2001, 2006) saajate nimekirja.

///

ANDRES OJARI is an architect and dean at the Faculty of Architecture, Estonian Academy of Arts. Following his graduation from EAA, he has worked here as a lecturer for almost 20 years. Since 2012, he has worked as a professor curating the Master’s studio work, supervising a studio on public buildings and public spaces in cooperation with Markus Kaasik and also the interdisciplinary workshop “Abandoned Landscapes”.

As one of the co-founders of architecture office 3+1 (http://www.threeplusone.ee/), he has successfully participated in numerous architecture competitions. Their best-known works include the Estonian Embassy in Vilnius, central library in Pärnu, the first stage of Baltika Quarter (with Studio 3) and the permanent exposition of the new building of the Estonian National Museum.

Dekaan, arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava juht, professor, erialastuudio juhendaja
ruum D409
6420071, 5059350