Liina Siib

liina_siib

Liina Siib elab ja töötab Tallinnas. Ta on õppinud graafikat ja fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias (MA 2003) ja olnud vahetusüliõpilane Westminsteri Ülikoolis Londonis. Ta on ennast täiendanud New Yorgis The Lower East Side Printshopis (1995) ja San Franciscos Anselm Adamsi fotomuuseumis (1998).

Liina Siib kasutab oma töödes fotograafia- ja filmivahendeid, installatsiooni ja performance’it. Teda huvitavad inimeste igapäevaelu praktikad ja sotsiaalne ruum. Tal on olnud 40 isiknäitust Eestis, Saksamaal, Belgias, Prantsusmaal, Rootsis, Soomes ja Lätis. 2011. aastal esindas tema projekt “Naine võtab vähe ruumi” Eestit 54. Veneetsia kunstibiennaalil.

Aastatel 2002–2015 oli Liina Siib ajakirja “Estonian Art” toimetaja. Lisaks on ta kujundanud arvukalt näitusi peamiselt Eesti Kunstimuuseumile. Alates 2015. aastast töötab EKAs graafikaprofessorina.

Hiljutised näitused on 1. Riia biennaal, isiknäitused “Linnasümfoonia e-moll I–II” Võrus ja Helsingis, “Paradiisi poliitika” Tallinna Kunstihoones 2019. aasta veebruaris-aprillis ning “Huldufólk” Hobusepea galeriis Tallinnas 2020. a alguses.

2007. aastal sai Liina Siib Eesti Kultuurkapitapli preemia ja 2003. aastal Kristjan Raua preemia. Tema töid kuulub Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Nürnbergi Neues Museum für Kunst und Design ja Stockholmi Moderna Museeti kogudesse.

Professor, graafika õppetooli juhataja