Margit Säde

_MG_4359

Margit Säde on Tallinnas ja Zürichis töötav vabakutseline kuraator ja kunstitöötaja. Kuraatori, õpetaja, produtsendi, kirjastaja ja kunstniku rollide vaheldudes on tema peamisteks huvipakkuvateks teemadeks inimpsüühika ja tehnoloogia, subjektiivsus, prekariaarsus, keel, poeesia ja hääl. Oma ettevõtmistes rõhutab ta isealgatatud, koostööl ja protsessil põhinevat kunstipraktikat.

Ta on hiljuti kureerinud Tallinna XVII graafikatriennaali peanäituse „Pilvepurustajad. Intensiivsus vs kavatsus“ Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis ning alates 2017. aastast töötab Eesti Kunstiakadeemia Kaasaegse Kunsti magistriprogrammi õppekava juhi ja külalisdotsendina.

Tema teised näitused ja projektid hõlmavad: Score Symposia Minimum ronimishallis Zürichis (2018), DOings & kNOTs (Kunst ja/või instruktsioon) Tallinna Kunstihoones (2016), Hear Me With Your Eyes Castrum Peregrinis Amsterdamis (2016), A Selfless Self in the Nightless Night; Disembodied Voices & Imaginary Friends BAR projektiruumis Barcelonas ja Corner College’is  Zürichis (2014), SOURCE AMNESIA Oslo10’s Baselis (2014), Kõndides mööda salateid KUMUs Tallinnas (2013), Sedasi ja nii edasi, EKKM, Tallinn ja kim?, Riga (2012-13),  If It’s Half Broke, Part Fix It – Stalkers, Players and Taxies, Phone Calls and Laments, Corridors and Witness Reports, Disappointment and Shame, CAC, Vilnius (2011)  Doings or Not, koos Laura Kuusega Ljublana, Grenoble, Tallinn ja Muhu saar (2008-2010), Koondatute Kunst Keskus, Tallinna postkontor (2009).

Külalisdotsent