Ott Kagovere

Ott Kagovere on Tallinnas tegutsev graafiline disainer. Enne graafilise disaini õpinguid Eesti Kunstiakadeemias (2013–2016) õppis ta filosoofiat Tallinna Ülikoolis (2004–2011) ja Helsingi Ülikoolis (2006–2007). Hetkel töötab ta vabakutselise graafilise disainerina, tehes muu-hulgas tihedalt koostööd Tallinna Kunstihoone, Tallinna Fotokuu, Foto Tallinna ning kirjastustega Lugemik ja Rab–Rab Press.

Lisaks traditsioonilisematele graafilise disaini väljunditele huvitavad Otti interdistsiplinaarsed praktikad, mis kalduvad performatiivsetesse, teoreetilistesse ja kirjanduslikesse valdkondadesse. Selliseid laiahaardelisi projekte on Ott läbi viinud nii kunstiakadeemias õpetades, näiteks EKA Raadio (REKA) algatamine. Kui ka väljaspool ülikooli, näiteks disaini LARPi (Live Action Role Play) Foreign Affects organiseerimine koostöös kollektiiviga Trojan Horse.

Lisaks sellele tegeleb Ott kirjastamisega, andes välja koos Maria Muuki ja Maarin Mürkiga trükistesarja Kodutud tekstid ning koostöös Sandra Nuuti ja EKA graafilise disaini osakonnaga kirja formaadis ilmuvat trükist Dear Friend. Aega-ajalt võib leida ka Otti kirjutatud disainiteemalisi artikleid erinevates meediaväljaannetes (Sirp, Estonian Art jm).

Dotsent