Insula Nudus. Paljassaare beyond interesting

Urbanistika õppe esimese stuudio tegeleb linnalise kui kontseptsiooni ja linnastumise kui protsessi mõtestamisega. Fookus on Tallinna ajas ja ruumis kujunemisel, keskendudes pealinna igavesti muutuvatele servadele. Stuudio eesmärk on minna kaugemale linnalise ja maalise kaheksharunemisest ning leida selle suhte eripärasid nii kohalikes kui ka globaalsetes kontekstides.

2020. aasta sügise stuudio keskendus Paljassaarele – Tallinna lähimineviku regeneratsiooni kiirendi “ekraanile” ja kinnisvaraspekulatsioonide poolsaarele. Kuigi selle inimese loodud poolsaare maakasutuse hetkeseisund kajastab pigem linnalise lähiala omadusi, peegeldab Paljassaare igapäev minevikust pärandatud eraldatust. See on linn mere põhjast, piiritsoon ja miltaarmaastik, mis teenindab tööstust ja logistikat ning kuhu on koondunud Tallinna sotsiaalteenuste kogu spekter. Paljassaare kohal eksisteerib ka tihe ruumiline kiht tulevikumaailma ja arendus-stsenaariume, mis üritavad seda “paljast” maasäärt pealinna õitsenguga siduda.

Stuudiotöös on suur osakaal välitöödel, teadmiseid luuakse ja jagatakse linnaretkede, sündmuste, uurimusreiside raames grupis või individuaalselt. Käesolev lühike kokkuvõttev trükis peegeldab kogu teekonda. Taskuraamatu koostasid ja kujundasid tudengid. 

Tudengid: Daria Khrystych, Karlotta Sperling, Fernanda Ayala Torres, Dalma Pszota, Janosh Heydorn, Mira Samonig, Muhammad Ali Hussnain and Valeriia Mikhailova.

Juhendajad: Andra Aaloe and Keiti Kljavin

Insula Nudus_Paljassaare beyond interesting_Urbanisation_2020
Jaga sõpradega:

Postitas Keiti Kljavin
Viimati muudetud