Interpretatsioon: Olustveres 13.06 – 25.08. 2015

Käesoleva näituse teema – INTERPRETATSIOON – kutsus osalejaid üles leidma inspiratsiooni mõnest ajaloolisest esemest või esemete rühmast, mis millegipärast tundusid neile tähenduslikena, äratasid erilist huvi. Ülesandeks oli tuua iidne või ka hoopis hilisemast ajast pärinev objekt uuesti tähelepanu keskmesse, uurida selle tausta ja tähendust, dokumenteerida leitut ning luua uus, tänasesse aega asetuv teos – INTERPRETATSIOON.

21 klaasitudengit kaheksast riigist – Alžeeriast, Eestist, Iirimaalt, Leedust, Lätist, Poolast, Slovakkiast ja Sloveeniast osalevad sellel näitusel. Valitud ajaloolised teosed kuuluvad perioodi, mis ulatub Vana-Egiptusest kahekümnenda sajandi esimesse poolde. Valikud on põnevad, seda nii sisult, vormilt kui tehnikate poolest. Sama võib öelda näitusel esitatu kohta. Palju on erinevaid lähtekohti, vanade tehnoloogiate uudseid tõlgendusi ja, mis eriti oluline, sisutihedust ja nutikaid seoseid möödunud aegadega.

Näitus on osa projektist “Meeting Point IV – tagasi Eestis”, mille algatas Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakond 2006. aastal loomaks sidemeid eri maade klaasikunstiõpet andvate koolide vahel. Juba 2007. aastal võttis teatepulga üle CERFAV, Nancys Prantsusmaal, järgnes “Meeting Point III – Amsterdam”,korraldajaks Gerrit Rietveld Academie klaasiosakond. Sel aastal on tähelepanu keskpunktis kolme Baltimaa ja Poola klaasiõpetus ning osalevad ka 2014/15. õppeaastal Eesti Kunstiakadeemias õppinud vahetusüliõpilased.

Mare Saare

Kuraator

Jaga sõpradega:

Postitas Mare Saare
Viimati muudetud