Jaana Päeva kotikollektsiooni esitlus ja eelretsenseerimine

Pühapäeval, 26. märtsil 2017. a kell 15:00 toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai 17, Tallinn) kunsti ja disaini eriala doktorandi Jaana Päeva kotikollektsiooni BAGS FOR COLLECTORS ONLY esitlus ja eelretsenseerimine.
Kollektsioon on osa loomepõhisest doktoritööst, mis uurib käekottide tähenduslikkust ning positsiooni visuaalse märgina.

Doktoritöö osana on varem valminud näitus BAGS FOR DREAMERS ONLY.

Doktoritöö juhendaja on prof dr Nithikul Nimkulrat.

Eelretsensendid on dr Outi Turpeinen ja Kai Lobjakas.

Jaana Päeva doktoritöö eesmärgiks on analüüsida käekoti kui tarbeeseme võimet olla tähenduse kandja toetudes kvalitatiivsele uurimusele käekottide disainist Eesti Vabariigis 1918-1940. Kui esimene loomeprojekt tegeles uue ja uuenduslikuga, siis teise kollektsiooni sisendiks on klassikalise käekoti tunnusjooned.

Vormitraditsiooni sõnastamise alusena on analüüsitud kotimoodi, mida kajastasid regulaarselt kohalikud meediaväljaanded ajavahemikul 1918-1940. See on periood, mil kotidisain läbis kiire ja seninägematu arengu, lisaks paljudele uuendustele ning innovaatilistele lahendustele, oli see ka aeg, mil käekotist sai igapäevane ja vajalik tarbeese. Kahe maailmasõja vahelistel aastatel settisid paika klassikalise käekoti traditsioonilised tunnusjooned.

Kottide sari BAGS FOR COLLECTORS ONLY koosneb kolmest kotist, mis on loodud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna 100. aastapäeva tähistamiseks. Suveniirkotid ühendavad klassikalise käekoti tunnused ja sajandivanusele erialale tunnusliku kaasaegses mängulises võtmes, kus vormiesteetika on nähtav pinnana ning nähtamatu vormina. Kottide eesmärgiks on testida klassikaliste tunnuste võimekust olla sõnumikandja.

Tänud: Kadri Kruus, Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond, ETDM

Üritus toimub inglise keeles.

Olete oodatud!