Järelhüüe: Ilmar Kiiss

Ilmar Kiiss

Meie hulgast on lahkunud Kunstiinstituudi (ERKI), hilisema Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna kauaaegne õppejõud, dotsent Ilmar Kiiss, kes on jaganud insener-tehnilisi teadmisi ja arusaamasid betoonist Eesti mitmele arhitektide põlvkonnale.

Hr. Ilmar Kiiss alustas tööd õppejõuna ERKI arhitektuuri kateedris 1960. aastal. 1969. aastal avati ERKI-s ehituskateeder, mille juhtimist alustas just Ilmar Kiiss, tehes seda 1979. aastani.

Tema initsiatiivil loodi ka ehituslabor, mis paiknes Tartu maantee uue hoone ühe koridori lõpus, vaatega Ametiühingute hoonele. See ruum oli täidetud erinevate kummaliste aparaatide, mehhanismide ja mudelitega, mis ehitamise seaduspärasusi tulevastele arhitektidele pidid selgitama. Lisaks õppejõu tööle töötas hr. Ilmar Kiiss praktiseeriva inseneri ja konsultandina projekteerimisinstituudis “Eesti Tööstusprojekt” ning tema tegevus ja teadmised olid seotud ka ERKI Tartu maantee hoone juurdeehituse projekteerimisega. Tema eriline armastus kuulus betoonile ning selle materjali uurimisega seoses kaitses ta tehniliste teaduste kandidaadi teadusliku kraadi.

Tema värvikaid ja nõudlikke betooniga täidetud arvestusi jäävad mäletama väga paljud tänased tegevarhitektid.

Meie sügav kaastunne lähedastele!

EKA arhitektuuriteaduskond

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Arhitektuuri­teaduskond