Johannes Luik sai Adamson-Ericu stipendiumi

Võidukas Johannes Luik EKAs. Foto: Martin Buschmann

Selle aasta Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Eesti Kunstiakadeemia magistrant Johannes Luik!

2500 euro suuruse Adamson-Ericu stipendiumiga tunnustatakse laureaadi panust Eesti kunstiväljal. EKA Installatsiooni- ja skulptuuri eriala lõpetanud noor Luik saab preemia näol avardada oma võimalusi ideede realiseerimiseks ning materiaalse kindlustunde tõstmiseks.

Stipendiumi asutanud LC Tallinn Hansa president Lille Uibo lisas, et laureaat Johannes Luik peegeldab skulptori ja installatsioonikunstnikuna inimeste erinevaid emotsioone ja muljeid, mis tulenevad subjektiivsetest kogemustest ja suhestumistest ruumi, aja, subjekti ja objektiga.

Lions Club Tallinn Hansa asutatud stipendiumit võisid taotleda kõik Eestis ja väljaspool Eestit magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Kokku osales konkursil üle 20 noore mitmest välisriigi kõrgkoolist ja ka Eesti kunstiakadeemiast.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud kunstnikud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018) ja Ruudu Ulas (2019).

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud