60. Välkloeng: Udus olen aus ja pimedas julge

Algus k.p.:
07.02.2018

Algusaeg:
19:00

Lõpp k.p.:
07.02.2018

JUUBELIVÄLK 7. veebruaril kell 19 Von Krahli teatris! Välkloeng saab 10. aastaseks!

60. välkloengu puhul siirdume tagasi sinna, kus täpselt 10 aastat tagasi kõik alguse sai – Von Krahli teatrisse. 07.02.2008 toimus Von Krahli teatri prooviruumis 1. Välkloeng pealkirjaga ‘‘Arhitektuur on Kirg‘‘, mida modereeris Ülar Mark.

60. Välkloengut modereerib taaskord Ülar Mark ning sellel korral võetakse sama teema taas ette, kuid kaevutakse sügavamale. Kümne aastaga on virtuaalruumi näol lisandunud uus avalik ruum. Kas meediaruum, linnaruum ja avalik osa meie mõtetes kattuvad või on need erineva ehitusega. Kui on erinevusi, siis seame kahtluse alla meedia ja linnaruumi olukorra adekvaatsuse. Kui on kattuvusi, siis uurime, millised need on. Teemaga ‘‘Udus olen aus ja pimedas julge‘‘ tehakse kontrollkäik oma pähe või südamesse.

Moderaator: Ülar Mark

Esinejad:
Ülle Madise – õiguskantsler
Marten Kaevats – arhitekt
Märt-Mattis Lill – helilooja
Kaja Pae- arhitekt ja füüsik
Mart Kase – talunik, dramaturg ja lookirjutaja
Doris Kareva – luuletaja, tõlkija ja toimetaja

Loengu lõpus pakume juubelitorti ja veini.

Välkloengut toetavad Eesti Kultuurkapital ja VELUX.

Eesti Arhitektuurikeskuse välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengud on tasuta.

Vaata 2017. a ja varasemaid Välkloenguid Eesti Arhitektuurikeskuse Youtube‘i kanalist: https://www.youtube.com/watch?v=wMUvH98ps1A&list=PLnfiwg6KGCWE7LEiTyL0ZssXsZFGiHlyW

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud