Arhitektuuriteaduskonna avatud loeng. Areti Markopoulou

Asukoht:
EKA main hall A101

Algus k.p.:
14.02.2019

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
14.02.2019

Neljapäeval, 14. veebruaril algusega kell 18.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia suures saalis (Põhja pst 7, Tallinn) Kreeka arhitekti, õppejõu ja linnatehnoloogi Areti Markopoulou avalik loeng. Markopoulou uurib oma töös arhitektuuri ja digitehnoloogia puutepunkte ning tuleb Tallinnasse esinema EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames. Loengud toimuvad neljapäeviti iga kahe nädala tagant, on inglise keeles ning kõikidele huvilistele tasuta.

Areti Markopoulou on Barcelonas tegutseva Kataloonia kõrgema arhitektuuriinstituudi (IAAC) akadeemiline direktor, ülemaailmse võrgustiku Urban Next toimetaja ning kunsti- ja tehnikagalerii StudioP52 asutajaid. Vaheldumisi nii teadlase kui praktiseeriva arhitektina tegutsedes püüab Markopoulou käsitleda arhitektuuri mitte staatilise vomina, vaid elusa kehana, mis reageerib digitaalsete vahendite ja tarkade materjalide abil keskkonnamuutustele ja inimeste käitumisele ning muutub omakorda. Milline võiks olla info- ja sidetehnikat ning tarku materjale ühendav, uus ja kohanduv tehiskeskkond? Milline võib olla avalik ruum, mis reageerib inimkäitumisele ja keskkonna muutustele?

Markopoulou on ka sügisel toimuva Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 installatsioonivõistluse žürii liige. Oma Tallinna-loengus keskendubki ta sellele, kuidas tippteadust ja disaini kombineerides on võimalik meie tehislikke elukeskkondi paremaks muuta.

Avatud loengut on kuulama oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri või ka robootika, programmeerimise, disaini ning vabade kunstide valdkonnast; samuti tegutsevad arhitektid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – lisaks kõik, kes kaaluvad tulevikus arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles.

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimise valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali.
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo:
Pille Epner
E-post: arhitektuur@artun.ee
Tel. +372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud