Arhitektuuriteaduskonna Avatud Loeng: Wolfgang Tschapeller

Belgradi Teaduskeskus. Wolfgang Tschapeller
Asukoht:
EKA suur saal A-101, Põhja pst 7

Algus k.p.:
01.11.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
01.11.2018

Neljapäeval, 1. novembril algusega kell 18.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia suures saalis (Põhja pst 7) Viini kaunite kunstide akadeemia arhitektuuriosakonna dekaani, Austrias tegutseva arhitekti Wolfgang Tschapelleri avalik loeng. Tschapeller on tuntust pälvinud oma ebatavaliste projektidega, sh Cornelli ülikooli raamatukogu ja Viini rakenduskunsti ülikooli hoone laienduse, samuti Serbia teaduse edendamise keskuse uue hoone projektiga. Tschapeller tuleb Tallinnasse esinema EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames. Loengud toimuvad neljapäeviti iga kahe nädala tagant, on inglise keeles ning kõikidele huvilistele tasuta.

Tislerina alustanud Tschapeller jõudis arhitektuurini Viini rakenduskunsti ülikoolis ning seejärel Cornelli ülikoolis USAs õppides. Oma pika loomekarjääri jooksul on ta õpetanud Cornelli ülikoolis, Linzi kunstiakadeemias, Buffalo New Yorki osariigi ülikoolis. Aastast 2005 tegutseb ta Viini kaunite kunstide akadeemia arhitektuuri- ja kunstiosakonna professorina ning aastast 2011 on ta selle osakonna dekaan. Varem on Tschapeller käinud Eestis Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu poolt korraldatava Betoonipäeva peakõnelejana (2009).

Avatud loengute sarja kuraatori Johan Tali sõnul on Wolfgang Tschapelleri puhul tegemist Austria kaasaja ühe tähtsama arhitektiga. “Ta on pikaajaline Viini kaunite kunstide akadeemia arhitektuuriosakonna dekaan, progressiivse ruumihariduse toetaja ja kompromissitu praktik. Oma projektides kasutab Tschapeller kaasaegset vormikeelt ja uusi tehnoloogiaid ning materjale eeskätt selleks, et pakkuda uusi põnevaid ruumikogemusi ja seeläbi kasvõi hetkeks kõigutada gravitatsiooni vääramatut jõudu ning inimtaju mugavustsooni. Tschapelleri taust tislerina annab talle unikaalse eelise: asjade osadest konstrueerimine ja väljamõtlemine on iga projekti puhul detailirohke ja vaevarikas ülesanne, ning Tschapelleri loomingus on tulemuseks pea alati originaalne terviklahendus.”

Wolfgang Tschapelleri kohta lähemalt: www.tschapeller.com

Avatud loengut on kuulama oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri või ka robootika, programmeerimise, disaini ning vabade kunstide valdkonnast; samuti tegutsevad arhitektid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – lisaks kõik, kes kaaluvad tulevikus arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles.

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimise valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo:
Pille Epner
E-post: arhitektuur@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud