Arhitektuuriteaduskonna hindamised on huvilistele avatud!

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise stuudio "Automatiseeritud disain" hindamine sügissemestril. Foto: Tõnu Tunnel
Asukoht:
Eesti Kunstiakadeemia

Algus k.p.:
13.05.2019

Lõpp k.p.:
24.05.2019

Kevad ja semestri lõpp on käes! Arhitektuuri ja linnaplaneerimise, urbanistika ning sisearhitektuuri erialade stuudiote hindamised on huvilistele avatud – kui tahad teada, mida tudengid on viimasel semestril teinud ja kuidas toimub hindamisprotsess, oled oodatud sellest osa saama järgmisel ja ülejärgmisel nädalal EKAs!

URBANISTIKA / URBAN STUDIES

14.mail kell 9.00 @A302 Stuudio 2: Linnalised tulevikud_Ülemiste projekt / Studio 2 Ülemiste project

Ülemiste projekt on stuudio, mis uurib, arutleb, kontseptualiseerib ja disainib Ülemiste ala Tallinnas. / Project ülemiste is an urbanism studio exploring, discussing, conceptualizing and designing Ülemiste, Tallinn. Please join us for our final presentation!
Juhendajad / Tutors: Kaie Kuldkepp, Keiti Kljavin, Ana Santini

NB! Urbanistika hindamine, nagu ka selle eriala magistriõpingud toimuvad inglise keeles.

ARHITEKTUUR JA LINNAPLANEERIMINE

14. mail kell 12.00 @A400 1. kursuse erialastuudio ERAMU
Selle kursuse käigus projekteerisid tudengid eramut tihedasse linnakeskkonda, ühele kahest juhendajate poolt välja valitud krundist Tallinna kesklinnas. Tudengid alustasid asukoha analüüsimisest ja konteksti väljaselgitamisest, et mõista, millise kohaga on tegu. Hindamisele esitatakse eramu joonised ja makett.
Juhendajad: Karin Tõugu, Kadri Klementi, Gert Guriev, Vitali Valtanen

15. mail kell 10 @A400 2. kursuse erialastuudio KOERU HOOLDUSKESKUS
Stuudio raames uurisid tudengid, kuidas aktiveerida moraalselt vananenud ehitatud keskkonda (institutsiooni) nii emotsionaalsel kui füüsilisel tasandil, et vältida eakate inimeste sotsiaalset tõrjutust, mõjutada eluviisi puudutavate hoiakute kujundamist ning soodustada aktiivset liikumist.
Juhendajad: Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Joel Kopli, Vitali Valtanen

17. mail kell 10 @A400 4. kursuse erialastuudio KORTERMAJA
4. kursuse arhitektuurse projekteerimise stuudio ülesandeks on linnakeskuse pool- ja avaliku ruumi loomine läbi linna keskel elamise ja üksinduse kogemuse. Stuudio raames tegelesid tudengid eluruumide loomisega suuremate kogukondade jaoks linnalises keskkonnas. Tudengid uurisid uusi võimalikke elamismudeleid läbi teadmiste linnageograafiast, sotsioloogiast ja hoonetüpoloogiatest. Semestri lõpuks valmib kortermajade kompleksi projekt.
Juhendajad: Andres Ojari, Andres Alver, Veljo Kaasik, Ilmar Valdur

23. mail kell 10 @A400 Stuudio TÄNAV
Tänava-stuudio üldine eesmärk on vaadata erinevaid hoonete vahelisi ruume ning mõtestada neid lisaks transpordile ka läbi külgnevuste, ligipääsetavuste ning arhitektuursete kvaliteetide aspektide. Kuidas luua inimkeskset tänavaruumi, mis oleks atraktiivne ning ligipääsetav kõigile ühiskonna liikmetele, on olnud juhtivaks küsimuseks. Sel aastal on vaatluse alla võetud Liivalaia tee ning püütud anda sellele tänava mõõde.
Kursusest võtsid osa 4. kursuse arhitektid, 1. kursuse urbanistid ning 2. kursuse graafilised disainerid.
Juhendajad: Raul Kalvo, Tõnis Savi, Daniel Kotsjuba

24. mail kell 10 @C401 3. kursuse erialastuudio KOOLIHOONE (ENERGY&AUTOMATION)
Energy&Automation stuudio pakub välja tuleviku koolimaja konseptsioone, mis on energiatõhusad, keskkonnasõbralikust materjalist ja modulaarsed, võimaldades paindlikku ja õpetlikku haridusruumi.
Juhendajad: Sille Pihlak, Siim Tuksam, Bernhard Sommer, Galo Patricio Asan Moncayo, Adam Orlinski

SISEARHITEKTUUR

13.mail kell 9.00 @A100 (1. korruse avatud ala)
Esimese kursuse BSA18 tööde hindamine:
* Erialaprojekt Väikeehitis: Väikeobjekti kursuse raames töötasid tudengid b210 arhitektide juhendamisel välja metsas ööbimise ruumilisi lahendusi.  Milline peaks olema magamisvõimalust pakkuv tüüpprojekt, mis sobiks väga erinevatesse Eesti metsadesse, kus asuvad RMK puhkeplatsid?
* Joonistamine 2 (Juhendaja Kristjan Holm)
* Üldkompositsioon 2 (Juhendaja Vello Liiv)

14.mail kell 9.00 @A100 (1. korruse avatud ala)
Teise kursuse BSA17 tööde hindamine:
* Erialaprojekt Toit: Uurides ja kogedes erinevaid toitumisega seotud kontseptsioone, loovad tudengid tuleviku toitlustusvisioone (Juhendajad Kätlin Kangur, Ott Kangur, Maru Maarja Metspalu, Ville Jehe, Hannes Praks)
* Vormiõpetus (Juhendajad Martin Melioranski, Larissa Kondina-Sokolova, Lembit-Kaur Stöör)
* Digitaalsed tehnikad (Juhendaja Johanna Jõekalda)
* Joonistamine 4 (Juhendaja Feliks Sarv)
* Erialaprojekt Haridusruum: Stuudio eesmärk oli märgata ja kaardistada tänaseid liikumismustreid koolis ja toimivaid füüsilist aktiivsust soosivaid lahendusi ning luua uusi või tänaseid tegevusi võimendavaid atraktsioone. (Juhendajad Hannes Praks, Mae Köömnemägi, Liivo Niglas, Ville Jehe)

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Üritused