Autoritund keraamik Leo Rohliniga 6. märtsil ETDMis

Leo Rohlin
Asukoht:
Eesti Disaini ja Tarbekunsti muuseum

Algus k.p.:
06.03.2019

Algusaeg:
17:30

Lõpp k.p.:
06.03.2019

Kolmapäeval, 6. märtsil kell 17.30 toimub kohtumine legendaarse keraamiku ja õppejõu, EKA emeriitprofessor Leo Rohliniga. Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi vestlussarja esimesel kohtumisel tuleb juttu tuleb nii Rohlini unikaalloomingust ja kogemustest tööstuses kui ka laiemalt kunstnikuks olemisest.

Kuidas jõudis Leo Rohlin keraamika juurde? Millised on tema mälestused nõukogudeaegsest disaineritööst keraamikatehases? Kui keeruline on olnud olla kunstnik? Mida on ta õppejõuna alati tudengitele edastamiseks oluliseks pidanud? Kuidas on tema suhe kunsti aja jooksul muutunud?

Leo Rohliniga vestleb Airi Ligi.
Publiku küsimused on väga oodatud!
Sissepääs muuseumipiletiga.

Leo Rohlin ( 1932) on Eesti keraamik ja õppejõud. Peale õpinguid Tartu Kunstikoolis astus ta riiklikku kunstiinstituuti keraamika erialale lõpetades selle 1965. aastal. Koolijärgne suunamine viis ta kolmeks aastaks Tallinna Ehituskeraamikatehasesse, kujundades selle aja vältel arvestatavalt suure hulga tootmisse juurutatud keraamilisi tooteid. Tollased esteetilised eelistused ja tööstuses soositud ratisonaliseeritud lähenemine nii vormile kui viimistlusele  sobitus orgaaniliselt ka Rohlini arusaamaga ning ka oma unikaalloomingus oli ta vormikäsitluses küllalt lakooniline suunates oma sageli suuremõõtmeliste ja vormitunnetuslikult hästi läbikomponeeritud teoste puhul tähelepanu just glasuuridele, mis andsud võimaluse põnevateks katsetusteks ja eksperimenteerimiseks. Rohlin on pikaajaline hinnatud pedagoog alustades kunstiinstituudis juba 1968. aastal kompositisooni- ja tehnoloogiaõppejõuna, jätkates 1978. aastast dotsendi ja 1986. aastast professorina. Aastatel oli ta 1974-84 keraamika- ja klaasehistöö kateedri juhataja, 1989-1995 õppeprorektor ja 1995-2005 keraamikakateedri juhataja. Ta on ka mitmete keraamika tehnoloogiat ja ajalugu käsitletvate raamatute autor, mis on müügil muuseumipoes.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum vestlussarja raames on võimalik kohtuda kunstnike ja disaineritega, kelle töö on viinud neid erinevatele radadele valdkonna sees ja kelle looming on jõudnud muuseumi kogudesse ning siin püsivalt eksponeeritud. Vestluse fookuses on muuhulgas eriala valik, vabakutselise ja tööstuskunstniku positsiooni ja võimaluste eripärad, loomingulise inimese valikud ja eelistused.

Järgmine autoritund toimub 3. aprillil, külla tuleb klaasikunstnik Maie-Ann Raun.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Avatud loengud