Avatud arhitektuuriloeng: Mark Wigley

Asukoht:
EKA suur auditoorium A101

Algus k.p.:
28.03.2019

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
28.03.2019

Neljapäeval, 28. märtsil algusega kell 18.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia suures saalis (Põhja pst 7, Tallinn) Uus-Meremaal sündinud arhitekti, kirjutaja ja endise Columbia ülikooli arhitektuuriosakonna dekaani Mark Wigley avalik loeng. Wigley tuleb Tallinnasse esinema EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames, koostöös KUMU kunstimuuseumiga. Loengud toimuvad neljapäeviti iga kahe nädala tagant, on inglise keeles ning kõikidele huvilistele tasuta.

Mark Wigley on Columbia ülikooli arhitektuuriprofessor, arhitektuuri, kunsti, filosoofia, kultuuri ja tehnoloogia ristumiskohti uuriv ajaloolane, teoreetik ja kuraator. Tema loeng räägib Ameerika kunstnikust Gordon Matta-Clarkist, kelle suur näitus – “Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni” – on Kumus avatud kuni 8. juunini. Wigley hiljuti avaldatud raamat “Lahates Matta-Clarki: uurimus anarhitektuurist” (“Cutting Matta-Clark: The Anarchitecture Investigation”) ja samateemaline loeng baseerub paljudel seni avaldamata fotodel ja dokumentidel, mõtestades täielikult ringi Matta-Clarkile tuntuse toonud hoonetesse aukude lõikamise. Reedel, 29. märtsil kell 12.00 on kõik huvilised oodatud Mark Wigley ja Anu Vahtra ühisele näitusekülastusele.

Ameerika kunstniku Gordon Matta-Clarki (1943-1978) looming muutis fundamentaalselt arusaama arhitektuuri rollist tänapäeva inimese elus. Matta-Clark sai kuulsaks mahajäetud ja lammutamisele määratud hoonetesse loodud kohaspetsiifiliste installatsioonidega, paljastades kaose linnaruumi näilise korrastatuse taga ning tuues esile inimesest lähtuvate elamise ruumide ja arhitektuursete struktuuride konflikti. Ta kuulus loomingulisse kollektiivi, mis mõtestas “anarhitektuuri” mõistet, tähistades nihestuste, tühimike ja linnaruumis mitte-kohtadega tegelevat kunstilist praktikat.

Igal õppeaastal astub avatud loengute sarja raames EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital. Mark Wigley loeng ja reedene näitusekülastus toimub koostöös KUMU kunstimuuseumiga.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/
https://kumu.ekm.ee/

Jaga sõpradega:

Postitas EKA Arhitektuur
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud