Avatud arhitektuuriloeng: Philip Maughan

Asukoht:
EKA aula

Algus k.p.:
25.11.2021

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
25.11.2021

EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna Avatud Loengute sarja raames astub 25. novembril kell 18 EKA aulas lavale autor ja teadlane Philip Maughan loenguga “Black Almanac: Processing, Cooking and Expanding Earth”. 

Sel sügisel keerlevad kõik sarja loengud ühel või teisel moel ümber terviseküsimuse. Oleme juba vaadelnud nii seda, kas arhitektuur kui protsess saab olla teraapiline või omal moel parandada ruumis viibivat inimest, kui ka seda, kas ja kuidas saaksid arhitektid aidata kaasa ehitusmaailma tervenemisele.

25. novembril heidame pilgu millelegi, mis on otseselt ja tihedalt seotud tervisega toidu tootmise süsteemile ja küsime, kuidas seda parandada. Inimkonna toitmiseks küpsetame täna maad, atmosfääri, ookeane ja teisi loomi, ning maa omakorda küpsetab meid. Philip Maughani avatud loeng on oma nime saanud põllumeeste päevikutraditsiooni järgi, mis ulatub tagasi põllupidamiskultuuri algusaegadesse ja maa kõige viljakama, tumeda sünteetilise pinnase potentsiaali järgi. See avatud loeng tutvustab Musta Almanahhi: sammude kataloogi elujõulise toidusüsteemi loomiseks aastaks 2050. Almanahhis küsitakse millal ja miks muutus toidukultuur nii tagurlikuks ning kuidas saaksime valmistada toitu maitsete, maastike, geenide, masinate ja ehitiste abil, et jätkusuutlikku, toitvat ja ihaldusväärset pidusööki jätkuks kogu planeedi aina kasvavale elanikkonnale. Must Almanahh on pakiliste toiduteemaliste probleemide ja küsimuste aina kasvav kogum, kust leiab raskeid ja üllatavaid õppetunde oleviku jaoks ning uut tulevikulootust.

Philip Maughan on Londoni ja Berliini vahel asuv kirjanik ja teadlane. Ta kuulus 2020. aastal Strelka meedia-, arhitektuuri- ja disainiinstituudis The Terraforming kohorti ning töötab praegu raamatu “Black Almanac” kallal, käsitledes toitu ja kliimamuutusi.

https://philipmaughan.net/ 

Viiruse leviku riski minimeerimiseks kanname loengut üle ka EKA TV-s ning nagu tavapärastelt, on loeng hiljem järelvaadatav www.avatudloengud.ee ning teaduskonna Youtube-i kontol. Ent loengut saab vaadata-kuulata ka kohapeal – palume ruumi siiski vaid COVID-vaktsineerimise või läbipõdemistõendiga huvilisi ning kanda ruumis maski. EKA tudengitele kehtivad tavapärased majasisesed reeglid. NB! EKA TV kaudu küsimusi esitada ei saa, nii et arutelus osalemiseks tasub kindlasti saali tulla! 

Loeng on tasuta ja inglise keeles, ilma tõlketa.

Kuraatorid: Sille Pihlak ja Johan Tali.

Avatud loengute hooaega toetab Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Avatud loengud