Avatud arhitektuuriloeng: Pippo Ciorra

John Hejduk, Kreuzberg Tower
Asukoht:
EKA suur auditoorium A101/EKA main hall A101

Algus k.p.:
05.03.2020

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
05.03.2020

Halbade arhitektide kiituseks: Tallinnas peab avaliku loengu arhitektuurikuraator professor Pippo Ciorra

Neljapäeval, 5. märtsil kell 18.00 peab Eesti Kunstiakadeemia suures saalis avaliku loengu Roomas paikneva kunsti- ja arhitektuurimuuseumi MAXXI arhitektuuriosakonna peakuraator ja kriitik Pippo Ciorra. Ciorra keskendub oma loengus nendele arhitektidele, kelle tugevuseks ei olnud niivõrd joonistamisprotsess ja ehitusekspertiis, vaid kelle panus kaasaegsesse arhitektuuri tugineb tugevale kontseptualiseerimisvõimele ning oskusele mõtestada ja suunata arhitektuuri uute dimensioonide ja uute ühiskondlike suhete poole. Ciorra esineb Tallinnas EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames.

Ciorra on tunnustatud arhitektuurimõtestaja, arhitekt, arhitektuurikriitik ja õppejõud ning pikaaegne Itaalia autoriteetse arhitektuuriajakirja “Casabella” peatoimetaja. Ciorra võtab tihti sõna arhitektuuriajakirjanduses ning on kirjutanud raamatuid muuseumidest, linnadest, fotograafiast ja kaasaegsest Itaalia arhitektuurist, sealhulgas monograafiad Itaalia arhitekti, urbanisti ja esseisti Ludovico Quaroni ja USA arhitekti Peter Eisenmani loomingust. Ciorra on Camerino ülikooli disaini ja teooria õppejõud ning juhib Veneetsia IUAV ülikooli rahvusvahelise Villard d’Honnecourt doktoriprogrammi. Ta on rahvusvahelise arhitektuurikriitikute komitee CICA liige ning 2003. aastast välja antava Itaalia arhitektuuri kuldmedali Medaglia d’oro all’architettura italiana nõuandja. Ciorra on juhtinud või osalenud paljudel riiklikel ja rahvusvahelistel disainivõistlustel ning kureerinud ja kujundanud mitmeid näitusi Itaalias ja väljaspool Itaaliat.

Igal õppeaastal astub avatud loengute sarja raames EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut – loengud on tasuta, inglise keeles ja avatud kõikidele huvilistele. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali

www.avatudloengud.ee
www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo: 

E-post: arhitektuur@artun.ee 
Tel. +372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Karine
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud