Avatud arhitektuuriloeng: Space Popular (London)

Asukoht:
EKA suur auditoorium A101

Algus k.p.:
14.03.2019

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
14.03.2019

Arhitektuur ja virtuaalsus: Tallinnas peavad avaliku loengu Space Populari asutajad Lara Lesmes ja Fredrik Hellberg

Neljapäeval, 14. märtsil algusega kell 18.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia suures saalis (Põhja pst 7, Tallinn) Londonis tegutseva multidistsiplinaarse disaini-, arhitektuuri- ja teaduspraksise Space Popular arhitektide Lara Lesmese ja Fredrik Hellbergi avalik loeng. Lesmes ja Hellberg tulevad Tallinnasse esinema EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames. Loengud toimuvad neljapäeviti iga kahe nädala tagant, on inglise keeles ning kõikidele huvilistele tasuta.

Lara Lesmes ja Fredrik Hellberg on mõlemad lõpetanud AA arhitektuurikooli Londonis ning aastal 2013 asutasid nad Bangkokis Space Populari. 2016. aastast baseerub praksis Londonis ning tegutseb väga erinevates valdkondades alustades mööblidisainist ja sisearhitektuurist, lõpetades urbanismi, arhitektuuri ja virtuaalmaailmade disainimisega. Duol on pikk õpetamiskogemus Bangkoki Chulalongkorni ülikooli rahvusvahelise disaini ja arhitektuurihariduse programmi juures ja AAs ning nad on pidanud loenguid ja tegutsenud külaliskriitikutena rahvusvaheliselt. Lisaks akadeemilisele kogemusele on nende projekte tutvustatud erinevatel näitustel Euroopas ja Aasias.

Oma loengus pealkirjaga “Kodu erinevad vormid ja teisi virtuaalseid jutte” keskenduvad nad digitaalsetele ja virtuaalsetele ruumidele, mida me igapäevaselt kasutame, uurivad, kuidas me neisse suhtume ja kuidas on neid keskkondi ajalooliselt loodud ja kasutatud. Lesmes ja Hellberg küsivad, milline on arhitektuuripraktika roll virtuaalses keskkonnas ning milliseid väljakutseid esitab kolmedimensionaalne virtuaalne reaalsus meie arusaamisele privaatsusest ja omandist. Neid ja muid teemasid käsitlevad Space Populari asutajad oma praksise tööde näitel. Rohkem infot esinejatest: http://www.spacepopular.com/

Igal õppeaastal astub avatud loengute sarja raames EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital. Space Populari loengu toimumisele aitasid kaasa Briti Nõukogu ja Eesti Arhitektuurikeskus.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali

www.avatudloengud.ee

https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo:
Pille Epner / arhitektuur@artun.ee / +372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud