TÜHISTATUD! Avatud arhitektuuriloeng: Wolf D. Prix

COOP HIMMELB(L)AU. Musée des Confluences, Lyon, Prantsusmaa (2001/2010-2014). Foto: © Duccio Malagamba
Asukoht:
EKA suur auditoorium A101/EKA main hall A101

Algus k.p.:
12.03.2020

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
12.03.2020

NB! Loengut ei toimu. / Lecture is cancelled. 

HIMMELB(L)AU 68: Me ei luba kunsti arhitektuurist eemale peletada. Tallinnas peab avaliku loengu Coop Himmelb(l)au asutaja Wolf D. Prix

Neljapäeval, 12. märtsil kell 18 peab Eesti Kunstiakadeemia suures saalis avaliku loengu arhitektuuribüroo Coop Himmelb(l)au asutajaliige ning praegune juht, rohkelt pärjatud arhitekt Wolf D. Prix, kelle sõnul Coop Himmelb(l)au projektid mitte ei võitle gravitatsiooniga, vaid püüavad maa külgetõmbejõudu lihtsalt ignoreerida. Me ei luba kunsti arhitektuurist eemale peletada, ütleb Prix, kes esineb EKAs arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames ning on Tallinnas Eesti Betooniühingu kutsel seoses Betoonipäevaga.

Wolf D. Prix õppis arhitektuuri Viini tehnoloogiaülikoolis, AA arhitektuurikoolis Londonis ja lisaks ka Lõuna-California arhitektuuriinstituudis (SCI-Arc) Los Angeleses. Prix on pälvinud arvukalt auhindu, teiste seas Austria suure riigipreemia ja Austria teaduse ja kunsti aumärgi. Prix on töötanud õppejõuna paljudes maailma parimates ülikoolides – Viini rakenduskunsti ülikoolis, Lõuna-California arhitektuuriinstituudis, Harvardi ülikoolis, Columbia ülikoolis, California ülikoolis (UCLA) ja Yale’i arhitektuurikoolis. Prixi peetakse üheks dekonstruktivistliku arhitektuuriliikumise algatajaks. COOP HIMMELB(L)AU rahvusvaheline läbimurre leidis aset 1988. aastal kutsega osaleda New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumi (MoMA) näitusel “Deconstructivist Architecture”, kus büroo eesotsas Prixiga seati kõrvuti selliste 20. sajandi kõige mõjukamate arhitektidega nagu Peter Eisenman, Frank Gehry, Zaha Hadid, Rem Koolhaas, Daniel Libeskind ja Bernard Tschumi.

COOP HIMMELB(L)AU asutati Viinis aastal 1968 ning on sellest ajast alates tegutsenud kunsti, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja disaini valdkonnas. Ettevõtte teine filiaal avati 1988. aastal Los Angeleses. Büroo kavandatud hooneid, mille seas on nii muuseume, kontserdisaale, teadusasutusi, kontorihooneid kui ka elamuid, leiab paljudest riikidest üle terve maailma. Hetkel töötab COOP HIMMELB(L)AU mitmete projektidega Euroopas, Aasias ja Lähis-Idas.

Arhitektuuribüroo kõige tuntumate rahvusvaheliste projektide hulka kuuluvad Viini Falkestraße hoone katusekorruse rekonstrueerimine, Dresdeni multifunktsionaalne kinokeskus, Münchenis asuv BMW maailm, Akroni kunstimuuseum Ohios, Busani kinokeskus Koreas, Daliani rahvusvaheline konverentsikeskus Hiinas ning muusikamaja Aalborgis, Taanis.

Igal õppeaastal astub avatud loengute sarja raames EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut – loengud on tasuta, inglise keeles ja avatud kõikidele huvilistele. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali

www.avatudloengud.ee
www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo:
E-post: arhitektuur@artun.ee
Tel. +372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Karine
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud