Avatud Loeng: ARTEM KITAEV 14. detsembril Kanuti Gildi SAALis

Asukoht:
Kanuti Gildi SAAL (Pikk 20, Tallinn)

Algus k.p.:
14.12.2017

Algusaeg:
18:00

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakond on Avatud Loengute sarja raames sel sügisel Tallinnasse toonud terve rea põnevaid arhitekte ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Käesoleva semestri loengusarja lõpetab Moskvast pärit, ent Baselis tegutsev arhitekt Artem Kitaev, kes astub Kanuti Gildi Saali lavale neljapäeval, 14. detsembril kell 18.

Kitaevi Tallinna-loeng kannab pealkirja “Kosmos / Chaos”; kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide arhitektuuritudengid, samuti tegutsevad professionaalid, õppejõud ja lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised ja kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles.

Artem Kitaev tegutseb arhitektuuribüroos KOSMOS, mille partnerid ja kaastöölised paiknevad New Yorgis, Moskvas, Baselis ja Bangkokis. KOSMOS töötab oma sõnul kõikide erinevate hoonetüüpide ja skaaladega – ukselingist linnani, tõsimeelsest arhitektuurist ajutiste installatsioonideni, kombineerib kunsti ja tehnoloogiat, globaalseid kogemusi ja respekti kohaliku konteksti suhtes. Kitaev sai oma diplomi Moskvas, kus asutas ka arhitektuuribüroo Meganom. Seejärel kolis ta Šveitsi, kus töötas 4 aastat Herzogi ja de Meuroni juures ning nüüd keskendub KOSMOSele. Paralleelselt arhitektuuriga tegeleb KOSMOS õpetamise, teaduse, tootedisaini ja publitseerimisega. KOSMOSe esimene ehitatud projekt on Kaasaegse Kultuuri Keskuse ajutine muuseum Garaaž Moskvas.

Rohkem esineja kohta: https://k-s-m-s.com/office

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. Avatud loengute sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengudSisseastujale