Avatud loeng: Bernhard Sommer & GALO MONCAYO 3.11 kl 18:00 Kultuurikatlas

Asukoht:
Eesti Arhitektuurikeskus, Põhja pst 27A

Algus k.p.:
03.11.2016

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
03.11.2016

Bernhard Sommeri avatud loeng räägib energiatõhusate tulevikulinnade ehitamisest.

3. novembril kell 18 esinevad Kultuurikatlas EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames loenguga “…time is on my side…” Austria arhitekt Bernhard Sommer ja arhitekt ning installatsioonikunstnik Galo Moncayo. Kuulama on oodatud kõik arhitektuuritudengid, professionaalid, aga ka lihtsalt ruumihuvilised. Loeng on tasuta ning inglise keeles.

Bernhard Sommer töötab igapäevaselt arhitektuuribüroos Exikon ning õpetab energiadisaini ühes maailma eksperimentaalsemas ja huvitavamas arhitektuurikoolis – Universität für angewandte Kunst Wien. Alates käesolevast õppeaastast on Bernhard Sommer Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna energiatõhususe külalisprofessor. Avatud loengus räägib ta sellest, kuidas energiadisain muudab juba lähitulevikus kardinaalselt seda, kuidas me oma linnu ja hooneid kavandame ja ehitame. Eestis on seni levinud lähenemine, kus valmisprojekteeritud majale lisatakse energiatõhususe elemente ja materjale: Sommer suunab tulevasi arhitekte projekti juba algusest peale energiatõhususest lähtuvalt planeerima ning on veendunud, et energiatõhusama tulevikulinna saame mitte läbi paremate materjalide, vaid läbi nutikama ruumigeomeetria. Ka Sommeri büroo Exikon tegeleb keeruliste ruumide energiatõhususe probleemide lahendamisega, sidudes uurimistöö arhitektuuriga ja kasutades kõige moodsamat digitaalset tehnikat.

Galo Moncayo õpetab Viini rakenduskunsti ülikooli energiadisaini osakonnas ning Innsbrucki ülikooli eksperimentaalse arhitektuuri osakonnas. Ta on osalenud näitustel USAs, Saksamaal, Mehhikos, Austrias, Hispaanias ning olnud külalislektor mitmetes ülikoolides.

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Bernhard Sommeri büroo Exikoni kohta lähemalt: http://www.exikon.at/

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab EKA arhitektuuriteaduskond; Bernhard Sommer ja Galo Moncayo on Eestis loenguid andmas tänu koostööle Merko Ehitusega.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam
www.avatudloengud.ee

Anna tulemisest teada: https://www.facebook.com/events/1784467151808256/

Lisainfo:
Pille Epner
arhitektuur@artun.ee

+372 642 0071

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud