Avatud loeng “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”

Asukoht:
Põhja pst 7, ruum A101 (aula)

Algus k.p.:
07.11.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
07.11.2018

Kolmapäeval, 7. novembril kell 18.00 toimub EKA disainiteaduskonna avatud loeng teemal “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”, mille käigus uuritakse ERKI Moeshow tekkimist ja korraldust alates kaheksakümnendatest kuni tänapäevani. Vestlusringis jagavad ERKI Moeshow ajaloost mälestusi ürituse korraldajad läbi aastate – Anne Metsis, Andro Kööp, Inessa Josing, Reet Aus ja Piret Mägi. Vestlust modereerib Karin Kiigemägi, ERKI Moeshow 2018 projektijuht.

ERKI Moeshow sai alguse 80ndatel, kui tollase Kunstiinstituudi tudengid otsustasid korraldama hakata moedemonstratsioone, mis oma mässumeelsuse ja avangardsusega tegid silmad ette kõigile teistele toonastele moešõudele. Legendi järgi sai ERKI Moeshow alguse 80ndatel ajakirjast “Noorus”, kust tollane moetudeng Anne Metsis luges Saksa DV-s toimuvatest üliõpilaste moešõudest. Info levis kiiresti ning sütitas kõiki. Nii toimus 1982. aasta kevadel Anne Metsise, Anu Hinti, Jelena Ljutjuki ja Maire Valdma eestvedamisel ning kogu kursuse toel esimene ERKI Moeshow.

“Täna korraldavad moeshow’d ning esinevad ERKI laval juba kunagiste osalejate järeltulijad. Kuigi ERKI tollaste tegijate noorusaeg erineb tänapäevast, on tänaste  noorte inimeste õhin ja entusiasm siiski samasugune,” leiab Karin Kiigemägi, ERKI 2018 peakorraldaja.

“ERKI Moeshow’d ei saa vaadelda sugugi vaid moeloomingu seisukohast moeshow’na, vaid  pigem sündmusena, mis on olnud läbi aja tähelepanuväärne Eesti kunsti- ja kultuurisündmus. ERKI Moeshow ajaloost loengut pidada on omaette väljakutse, kuna teave ERKI ajaloo kohta pärineb suures osas mälestustest, mis omakorda ajapikku muutuvad – inimesed tõstavad esile erinevaid seiku ning tõlgendavad toimunut vastavalt meenutustele ja kontekstile. ERKI-t ei muuda see aga sugugi kehvemaks, vaid annab juurde nö legendaarsuse vibe’i.”

 

Lisainfo:
Karin Kiigemägi
ERKI Moeshow projektijuht
Email: karin.kiigemagi@artun.ee
Gsm: +372 5035096
https://erki.artun.ee/2018/
FB: facebook.com/ERKIMoeshow/
IG: #erkimoeshow 

Jaga sõpradega:

Postitas Maarja Pabut
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondERKI MoeshowMoedisain Avatud loengud