Avatud loeng: “ERKIDISAIN — ühe legendi sünd”, lektor graafilise disaini professor Ivar Sakk

Avatud loeng: “ERKIDISAIN — ühe legendi sünd”, lektor graafilise disaini professor Ivar Sakk
2016/17 õppeaastal täitub viiskümmend aastat disainiõppe – Bruno Tombergi juhitud tööstuskunsti kateedri – loomisest Eesti Kunstiakadeemias (toona Eesti NSV Riiklik Kunstiinstituut e. ERKI). Täna on Disainiteaduskonna alla koondunud kaheksa erialaosakonda, 10 bakalaureuse-, 11 magistri- ja 1 doktoriõppekava ning see on Eesti Kunstiakadeemia suurim teaduskond. Selle tähistamiseks on kavas mitmeid sisukaid tegevusi kogu õppeaasta vältel.
Esimese avaliku üritusena käivitub 5. oktoobrist koostöös Apollo raamatupoega disainiteemaline loengusari “Disaini 9 nägu, 第十是饥饿.” Loengusarja eesmärk on avada kuulajale disaini varjatumaid ja vähemnähtud palgeid. Loengud kulgevad läbi terve õppeaasta ja toimuvad kord kuus kolmapäeviti Solarise Apollo raamatupoe auditooriumis.

Esimene loeng:
“ERKIDISAIN — ühe legendi sünd”
Lektor graafilise disaini professor Ivar Sakk, PhD
5.oktoober 2016 kell 18.00
Solarise Apollo raamatupoe auditooriumis

Loengu teemaks on Kunstiakadeemia disainihariduse üks periood, 1980ndad aastad, mil Bruno Tombergi juhatatud tööstuskunsti kateedri nimeks sai lennukas Erkidisain. Sakk vaatleb seda perioodi läbi isiklike kogemuste ja subjektiivse prisma.


Ivar Sakk (sünd 1962 Kiviõlis) õppis aastatel 1980 -1986 Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis ja lõpetas tollase tööstuskunsti kateedri kunstnik-konstruktorina (nii oli diplomi peal kirjas). Pärast lõpetamist töötas vabakutselise graafilise disainerina ning büroodes Graaf, Vaal Disain ja Sakk & Sakk, kuni kutsuti 2003. aastal õppejõuks Kunstiakadeemiasse. Seal on ta ametis praegugi. 2005 kuni 2015 oli ta graafilise disaini osakonna juhataja ja professor, aastast 2012 PhD.

Huvide hulka kuuluvad plakat, tüpograafia ja arhitektuuri ajalugu. Sakk sai 2013. aastal oma tüpoajalugu käsitleva raamatu “Aa kuni Zz” eest olulisel rahvusvahelisel raamatukonkursil “Best Book Design from all over the World” pronksmedali. Tema disainitöid on avaldanud ajakirjad Novum, Graphis, Print ja Communication Arts, tema artikleid disaini kohta Sirp, Eesti Ekspress, Estonian Art, kunst.ee, Typo jt väljaanded

Loengutesarja korraldab EKA disainiteaduskond
Kureerib tootedisaini osakonna dotsent Merike Rehepapp

Plakati kujundus: Aimur Takk, juhendajad Uku-Kristjan Küttis, Kristjan Mändmaa

Loe veel: https://www.artun.ee/dh50-pool-sajandit-disainiharidust-eestis-ja-kunstiakadeemias/

Üritus Facebookis

Disainiteaduskond Postitatud