Avatud Loeng “Hetkeolukord Slovakkia moemaailmas ja slaavi mütoloogia kui inspiratsiooni allikas”

Avatud Loeng “Hetkeolukord Slovakkia moemaailmas ja slaavi mütoloogia kui inspiratsiooni allikas”

21. septembril kell 17.00—18.30 toimub Eesti Kunstiakadeemia ruumis 440a (Estonia pst 7, IV korrus) Lúdmila Žoldáková (Slovakkia) ingliskeelne loeng “Hetkeolukord Slovakkia moemaailmas ja slaavi mütoloogia kui inspiratsiooni allikas”. Loengule järgneb küsimuste ja vastuste sessioon.

Märtsi alguses kuulutas Tallinna Kultuurikatel koostöös K.A.I.R – Košice Kunstnikeresidentuuriga välja loovisikutele suunatud konkursi kahekuuliseks viibimiseks Eestis ja Slovakkias. Augustikuust alates on Eesti tootedisainer Johanna Tammsalu resideerunud Košices ja alates septembrikuu algusest on Slovakkia moedisainer Lúdmila Žoldáková viibinud Tallinnas.

Paganlus ja Euroopa mütoloogiad on paari viimase aasta jooksul kerkinud paljude huviorbiiti. Inimesed püüavad leida oma juuri ja avastada, mis toimus enne kristlust. Mõne kultuuri puhul on infot lihtne leida, mõne kultuuri puhul aga keeruline – kultuur on peaaegu tundmatu. Lúdmila huvitub slaavi mütoloogiast ja antud huvi on võtnud vormi ka tema moedisainis.

Praegu töötab ta slaavi mütoloogiast inspireeritud kangamustrite disainiga ja mütoloogiaga seotud naiskarakteritega. Loeng annab ülevaatliku pildi slaavi uskumuste süsteemist. Lähemalt räägib Lúdmila seitsmest müütilisest karakterist, kelle ta on valinud oma projekti jaoks. Samuti räägib ta oma visuaalsest lähenemisest teemale ja tulevikuplaanidest. Loeng puudutab põgusalt ka praegust olukorda Slovakkia moemaailmas – huvipakkuvamad loovisikud, faktid ja trendid.

Lúdmila Žoldáková tegutseb vabakutselise illustraatori ja moedisainerina. Tema 2008. aastal loodud moebränd LU-KA on inspireeritud folkloorist ning on tuntud naiselike joonte ja värvide kasutamise poolest. Lúdmila viimase aja moeprojektid on inspireeritud ajaloost, traditsioonidest, mütoloogiast, raamatutest ja muinasjuttudest. Lúdmila jaoks on oluline eetilise äri väärtused nagu loomaõiguslus, kohalik produktsioon, taaskasutus ja väärtustav taaskasutus. Lúdmila otsib loomeprotsessis vabadust – “Ma armastan luua loomise ajal, mitte planeerida igat väikest detaili. Ennekõike soovin lasta ennast värvidel, lugudel, materjalidel ning erinevatel tehnikatel kaasa kanda”. Lúdmila viibib Eestis perioodil 1. september – 30. oktoober.

Loeng on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

https://www.facebook.com/events/129327224084679

Loeng toimub koostöös Tallinna Kultuurikatla ja Eesti Kunstiakadeemiaga.

Vahetusprojekti toetab Slovaki Vabariigi Kultuuriministeerium.

Lisainfo:

Tallinna Kultuurikatla Loovharidusprogrammi projektijuht Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58 874 921 / www.kultuurikatel.ee

Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna dotsent Marit Ahven / marit.ahven@artun.ee / www.artun.ee

Moedisain Postitatud