Avatud loeng: Lühiloengud Manifesta ajaloost: Hedwig Fijen, Sepake Angiama, David Smeulders

Asukoht:
Rüütelkonna hoone ruum 201, Kiriku plats 1, Tallinn

Algus k.p.:
11.10.2013

Algusaeg:
17.00

11. oktoobril kell 17:00 Rüütelkonna hoones (Kiriku plats 1, Tallinn) ruumi 201 kuulama Manifesta kunstibiennaali direktori Hedwig Fijeni, haridusprogrammide juhi Sepake Angiama ja publikukoordinaatori David Smeuldersi lühiloenguid Manifesta ajaloost, tuleval aastal Sankt-Peterburgis korraldatavast Manifestast Ermitaažis ning selle jaoks planeeritud publiku- ja haridusprogrammidest. Loeng toimub inglise keeles.

Neljapäevast laupäevani viibib Eestis rahvusvahelise kunstibiennaali Manifesta juhtgrupp. Külastatakse Narvat ja Tallinna, kohtutakse Eesti kunstikorraldajate ja kunstihariduse ekspertidega, et arutada koostöövõimalusi 2014 Peterburis toimuva Manifesta 10 raames. Reedel kohtub Manifesta tiim ka pressi ja kunstiavalikkusega, et tutvustada Manifesta plaane lähemalt ja vastata Eesti huviliste küsimustele.

Kultuuriministeeriumi kunstinõuniku Maria-Kristiina Soomre sõnul on Eesti jaoks oluline koostöö biennaali ja Manifesta satelliitprogrammi ürituste osas nii rahvusvahelise kunstipubliku tähelepanu köitmiseks kui rahvusvahelisel tipptasemel kaasaegse kunsti tutvustamiseks laiemale publikule. Manifesta 10 näol on tegemist ühe olulisema meie lähiregioonis toimunud kaasaegse kunsti sündmusega läbi aegade. 
 

Manifesta ja Venemaa suurim muuseum Ermitaaž peavad 2014. aastal koos juubelit – Manifesta toimub 10. korda ning Ermitaaž saab 250 aastat vanaks. Tänavuse biennaali peakuraatoriks on Kasper König Saksamaalt.

Kohtumiseni Rüütelkonna hoones!

 

Lisainfo: 
Maria Arusoo
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja
maria@cca.ee
tel. 56229593

 

Maria-Kristiina Soomre
Kultuuriministeeriumi kunstinõunik
maria-kristiina.soomre@kul.ee
tel. 53044704


Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud

Vabade kunstide teaduskond Avatud loengud