Avatud loeng seminari sarjast “Sfäärid”: Oliver Laas “Sfäär kui kontseptuaalne metafoor”

Algusaeg:
17:00

​Tomas Saraceno. Galaxies Forming along Filaments, Like Droplets along the Strands of a Spider’s Web. 2009.

5. veebruar kell 17.00, graafika osakond, Lembitu 10B, ruum 144
Esmaspäeval, 5. veebruaril kell 17 toimub Oliver Laasi kuraatorivestlus “Sfäär kui kontseptuaalne metafoor”.

Oliver Laas, mais-juunis toimuva Tallinna graafikatriennaali noortenäituse “Sfäärid” üks kuraatoreid, avab “sfääride” teemat:

Kontseptuaalsed metafoorid on kultuuri läbivad püsivad kalduvused mõista ühte tüüpi asja või nähtust teist tüüpi asja või nähtuse kaudu. Nad on levinud filosoofias ja teadustes, sest võimaldavad abstraktsetest asjadest mõelda konkreetsete asjade kaudu. Nagu tootemid või füüsilised mudelid teaduses, nii on ka kontseptuaalsed metafoorid asjad, millega me mõtleme. Loeng visandab ühe sellise metafoori – sfääri – käekäigu humanitaarias ja teadustes.

Oliver Laas (s 1985) on filosoof, kultuuriteoreetik ja kunstnik, kelle uurimis- ja loometöö puudutab metafüüsikat (virtuaalsuse ja reaalsuse seosed, vaba tahte probleem), loogikat (formaalne ja mitte-formaalne loogika, hägusloogika), keelefilosoofiat (hägusus, mängu-teoreetiline semantika), mängu-uuringuid (ideoloogia ja retoorika arvutimängudes) ning semiootikat (Charles S. Peirce’i semiootika). Viimastel aastatel on oma kunstiloomingus tegelenud valdavalt infograafika ja informatsiooni visualiseerimise küsimustega.

EKA vabade kunstide teaduskonna 2017/2018 kevadsemestri Seminari sari alapealkirjaga „Sfäärid“ hõlmab kümmekond loengut ja kunstnikuvestlust erinevatest valdkondadest. Seminari sari on vabaaine, mis annab 3 ainepunkti. Registreerimine toimub kohapeal.

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Avatud loengud