Avatud loeng seminaride sarjast Sfäärid. Madli Ehasalu “Ajutine ja kohaspetsiifiline ruumilisus: korterinäituse formaat”

Fotodel esimene APTART galerii näitus Moskvas 1982. aastal. Korteriomanik ja kunstnik Nikita Aleksejev on meenutanud, et korter oli ainult kaheksateist ruutmeetri suurune ning seinal ei olnud alati piisavalt ruumi, seega kasutati ära kõikvõimalikke pindasid teoste näitamiseks, sealhulgas ka lage.
Asukoht:
EKA graafika osakond, Lembitu 10B, ruum 144

Algus k.p.:
26.02.2018

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
26.02.2018

Esmaspäeval, 26. veebruaril kell 17 toimub Madli Ehasalu avatud loeng “Ajutine ja kohaspetsiifiline ruumilisus: korterinäituse formaat”.

Kvartirnye vystavki teisisõnu korteri väljapanekud on nõukogude mitteametliku kunstiloo lahutamatu osa. Loeng annab ülevaate korterinäituste ajaloost ja küsib, mis rolli mängivad selles ruumitüübis koosolemise ja ühise mõtteruumi mõisted. Nii ruumipoeetika, suhestuv esteetika kui seminari tüüpi kohtumised on kannustanud paljusid omaalgatuslikke ruumihõivamisi. Vaatame, kuidas need ruumiloogikad on arenenud ja milliseid valikuid on tehtud, mis võimalused on nendes ruumides kohaspetsiifiliste teoste loomiseks ja kureerimispraktikateks. Küsime mis ühendab kaasaegset kunsti ja igapäevaesteetikat?

Madli Ehasalu (s 1988) on kuraator ja loometöötaja, ajakirja-kunstiprojekti Uus Materjal toimetaja ning nomaadse korterigalerii Galerii Mihhail asutaja. Praegu keskendub ta Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse koolituuride projekti elluviimisele. Madli Ehasalu on lõpetanud Tartu Ülikooli bakalaureuseõppes semiootika eriala ja täiendanud ennast Helsingi Ülikooli kunstiteaduskonnas. Tal on valmimas magistritöö korterinäituste praktikatest ja samalaadsetest iseorganiseeruvatest kunstiruumidest nüüdisaja kultuuris (EKA 2018). Madli Ehasalu on osalenud Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse rahvusvahelises galeristide praktikaprogrammis.

EKA vabade kunstide teaduskonna 2017/2018 kevadsemestri Seminari sari alapealkirjaga „Sfäärid“ hõlmab kümmekond loengut ja kunstnikuvestlust erinevatest valdkondadest, mis toimuvad peamiselt esmaspäeviti algusega kell 16.00. Seminari sari on vabaaine, mis annab 3 ainepunkti. Registreerimine toimub kohapeal.

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

GraafikaKunstiteadus ja visuaalkultuur Avatud loengudSisseastujale