Birminghamis avatakse näitus PIND

Birminghamis avatakse näitus PIND

Sellelel reedel, 3. juulil avatakse Birminghamis näitus PIND.

PIND on rahvusvaheline projekt, mis keskendub kohaspetsiifilisusele ja koostööle ning mille eesmärk on eksponeerimisvõimaluse ja rahvusvaheliste sidemete loomine. Installatsiooni ehitavad üles eesti kunstnikud Carl-Robert Kagge, Anton Koovit, Uku Sepsivart ja projekti korraldab vabakutseline kultuurikorraldaja Jaanika Okk koostöös Centrala Galeriiga.

Kagge, Koovit ja Sepsivart illustreerivad tuntud Eesti eksporttooteid ironiseerides masstarbimise üle. Projekt on spetsiaalselt Birminghami jaoks installeeritud, võttes arvesse siinseid eripärasi.

Näitus on avatud augustikuu lõpuni ning selle aja jooksul toimuvad kunstnike juhendamisel kaks töötuba (4. ja 5. juuli) ning artist talk (4. juuli). Projektiga antakse välja ka kataloog, mille kohta saabub peagi lisainfot.

Birmingham on Londoni järel suuruselt teine Suurbritannia linn. Ajalooliselt on tegemist tööstuslinnaga, mis on viimastel aastatel näidanud üles tugevat kultuuri- ja kunstitaseme kasvu. Mahajäetud tööstushooned on pakkunud tegevuspinda uutele kultuurikeskustele. Kohaspetsiifilisus ja tänavakunst on Birminghamis veel eriti õitsema löönud, pakkudes kunstnikele suurepärast tegevuspinda.

Projekti toetavad:

Arts Council England, Polish Expats Association, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium

PIND

Centrala Galerii, Birmingham, Suurbritannia

4.07.2015 – 30.08.2015

Kunstnikud

Carl-Robert Kagge

carlkagge.com

Elab ja töötab Tallinnas. 2012. aastal lõpetas Kagge Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala. Tema looming on suuresti motiveeritud tüpograafiast. Praegu tegutseb Kagge vabakutselise graafilise disainerina, luues visuaalseid identiteete erinevatele näitustele, projektidele ja üritustele. Sh. TASE 14 (EKA), Kampsunid ja Kostabid (Tartu Kunstimuuseum), Artist-Run Space Rundumi identiteet jm.

Uku Sepsivart

ukusepsivart.wordpress.com

Elab ja töötab Tallinnas. Sepsivart õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri magistrantuuris. Tema looming on väga mitmekesine: kohaspetsiifilised installatsioonid, avaliku ruumi sekkumised, maal ja joonistus.

Anton Koovit

itsditis.blogspot.de

Elab ja töötab Berliinis. Koovit õppis graafilist disaini Eesti Kunstiakadeemias, Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis ja Haagi Kunstiakadeemias Hollandis (KABK). Tema kohaspetsiilised ja avaliku ruumi teosed mängivad erinevate värvide ja kujundite omavahelise kooskõlaga. Kooviti tegeleb suuresti tüpograafiaga ning on üks FATYPE loojatest (fatype.com), luues ja disainides uusi trükikirju.

Projekti korraldajad:

Jaanika Okk

www.jaanikaokk.com

Okk on vabakutseline kunstikorraldaja ja projektijuht, kes elab alates 2011. aastast Birminghamis. Kunstiprojekte hakkas Okk korraldama alates 2008. aastast. 2009 lõpetas Okk graafika magistrantuuri Eesti Kunstiakadeemias ja 2012 kunstiprojektide juhtimise magistrantuuri Birminghamis. Okk tegeleb näituste korraldamisega nii Tallinnas kui ka Birminghamis ning tema eesmärk on luua sild nende kahel linna vahel ja pakkuda Eesti kunstnikele võimalust ennast rahvusvahelisel areenil näidata ning uusi sidemeid luua.

Centrala Galerii

centrala-space.org.uk

Galerii keskendub Kesk- ja Ida-Euroopa kunsti edendamisele ja selle eestvedajaks on Poola Pagulaste Ühendus PEA (polishexpats.org.uk). Galerii alustas oma tegevust 2014. aasta augustikuus ja on juba üles näidanud väga aktiivset tegevuskava. Galerii kui hoone on alles noor, kuid tegijad on korraldanud kunstiprojekte juba viis aastat.

Rohkem infot PIND projekti kohta:

Jaanika Okk

+44 77 958 71 205

mail@jaanikaokk.com

Graafiline disain Postitatud